Popov: Kiirabi vajab ka kollast ja punast tuld

PERHi anestesioloogiakliiniku kiirabikeskuse juht ja ülemarst Arkadi Popov.
PERHi anestesioloogiakliiniku kiirabikeskuse juht ja ülemarst Arkadi Popov.

Vikerraadio saates "Reporteritund" rääkisid probleemist kiirabikeskuse ülemarst-juhataja Arkadi Popov, häirekeskuse peadirektrori asetäitja Eva Rinne, terviseameti peadirektor Tiiu Aro ja Heli Paluste sotsiaalministeeriumist.

Kiirabikeskuse ülemarst-juhataja doktor Arkadi Popov arvas, et häirekeskus ei peaks andma igale väljakutsele niiöelda rohelist tuld. Vähepõhjendatud väljakutsed tekitavad Popovi sõnul kiirabiarstides frustratsiooni, vahendas ERR Uudised.

Viimastel päevadel taas arutluse alla tõusnud teemal, et meie kiirabi koormavad asjatud või vähepõhjendatud väljakutsed, on sügavamad põhjused. Üks on see, et patsient ei pääse vajadusel kiiresti pere- või eriarsti vastuvõtule ja teiseks pole päris kindel, kas riik teab täpselt, millist kiirabiteenust Eesti vajab ja milliseks teenuseks raha jätkub.

Arkadi Popov rääkis, et talle teeb muret asjaolu, et häirekeskus tegutseb manuali järgi ja meedikuid väljakutsete vastuvõtmise juures ei ole.

Popovi sõnul ei peaks häirekeskus kogu aeg väljakutsetele niiöelda rohelist tuld andma, sest sarnaselt liiklusega tekivad ainult rohelisega ummikud. "Lisaks rohelisele tulele, me peaksime tekitama ka kollast ja punast. Ma arvan, see peaks olukorda parandama, aga see on juba regulatsioon riigi tasemel," lausus ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.