Täna lehes: Hea, et üldse mingi leping

Head lugemist!
Head lugemist!

Tänases Meditsiiniuudiste paberlehes on luubi all haigekassa selle aasta lepingud haiglatega ning sarnaselt eelmiste aastatega olid ka seekordsed mahud soovitust tunduvalt väiksemad.

Arvamused

Kas seaduspärane on ka mõistuspärane? Paar aastat tagasi kehtestatud apteekide omandipiirangud on mõjuanalüüsita seadustatud eksitus, mis tuleb parandada enne kui üleminekuperiood 2020 lõpule jõuab, kirjutab BENU Apteek Eesti jaemüügidirektor Kaidi Kelt.

Konsensuslepe on vajalik, anname aega. Õdede ja ämmaemandate õppe reguleerimiseks eelmise aasta novembris sõlmitud konsensusleppe osas on õendusjuhid esitanud 23. veebruaril avaliku pöördumise, milles tuuakse välja leppe ebaselged kohad. Esitatud küsitavusi selgitab kõrgkooli vaatest Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits.

Uudised

Meedikute palgatõus jäi haigekassa kinnituseta. Ehkki arstid ja õed ootasid 22. märtsil palgatõusu kinnitavat uudist, ei teinud haigekassa tol päeval toimunud istungil selle kohta kindlat otsust, välja arvatud see, et otsustamisega võetakse paariks-kolmeks nädalaks aeg maha.

Amet hakkab inkubeerima noori perearste. Terviseameti prognoosi kohaselt jätab järgneva 15 aasta jooksul igal aastal keskmiselt 26 perearsti oma erialase töö, peamiselt kõrge vanuse tõttu. Terviseameti plaan aitab nimistute pärandamist paremaks ja selgemaks muuta.

Fookuses

Astma

Astma on lapseeas kõige levinum ja sagedasem haigus, mis haarab ülemisi ja alumisi hingamisteid ning tihti diagnoositakse perearsti juures äge bronhiit ja sellest tingitud astma ägenemine, kirjutavad 
Valga haigla õde Jaana Sisas ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Terje Arula.

Neuroloogia

Méni?re’i tõbi võtab aeglaselt kuulmise. Méni?re’i tõbi on haigus, mis esineb vaid 0,5% inimestest ehk 1:1000 inimese kohta. See on autoimmuunhaigus, mille puhul antikollageen II antikehad on leitavad 20% patsientidel, kirjutab ITK kõrva-nina- ja kurguhaiguste keskuse juhataja Mare Kalvet.

Günekoloogia

Tervise Arengu Instituudi andmetel on Eestis viimase 25 aastaga perinataalsurmade arv kordades langenud. Kui 1992. aastal oli perinataalsurmasid 366, siis 2015 oli see arv langenud 70 peale. Vaatamata langustendentsile on see endiselt aktuaalne, sest igal aastal leiab Eestis aset keskmiselt 70 perinataalsurma, kirjutab Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vilistlane Karmen Kingo.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.