Nimistut piirkonna perearstide vahel ära jagada ei saa

Arstid.
Arstid.

Perearsti nimistus olevaid patsiente teiste sama teeninduspiirkonna perearstide vahel ära jagada ei saa, kinnitab terviseameti peadirektori asetäitja Üllar Kaljumäe.

Hiljuti pöördus Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots terviseameti poole seisukoha saamiseks Põltsamaa piirkonna perearstipraksiste kohta.

Põltsamaa linnas peaks 2019. aasta lõpus valmima uus perearstikeskus kuuele perearstile. Praegu töötab kohapeal viis perearsti.

Linnapea selgitab, et tänaseks on leping uude loodavasse keskusesse sõlmitud kuue perearstiga. Hiljuti aga selgus, et uue keskuse valmides lõpetab üks kuuest perearstist tegevuse. Jaan Aiaots pärib, kas on võimalik tulevikus jagada nimistud viie perearsti vahel.

Ka lisab linnapea, et arvestades demograafilist olukorda ja et riik viib lähiaastatel piirkonnast välja Põltsamaa Ametikooli ja Võisiku Hooldekodu väheneb elanikkond, millest lähtuvalt vähenevad perearstide nimistud.

Terviseameti peadirektori asetäitja Üllar Kaljumäe selgitab vastustkirjas, et juhul kui perearst nimistust loobub, kuulutab terviseamet tulenevalt tervishoiuteenuste korraldamise seadusest välja perearsti avaliku konkurssi vabanenud nimistule üldarstiabi osutamiseks, mille tulemusena kinnitatakse nimistule uus perearst.

Kui konkurss luhtub ehk konkursile kandideerimiseks avaldusi ei esitatud või kui ükski kandidaatidest ei osutunud sobivaks, korraldab terviseamet perearstita nimistu ajutise asendamise. Kaljumäe ütleb, et vastavalt kehtivale seadusandlusele ei ole võimalik perearsti nimistus olevaid patsiente teiste sama teeninduspiirkonna perearstide vahel ära jagada.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.