Vahula EMOdest: vastutusalad tuleb kokku leppida

Pärnu Haigla ravijuht Veiko Vahula.
Pärnu Haigla ravijuht Veiko Vahula.

Pärnu Haigla ravijuht Veiko Vahula leiab, et erakorralise meditsiini osakondade ülekoormuse probleem tuleneb eelkõige sellest, et perearstiabi ei ole ööpäevaringselt kättesaadav.

Veiko Vahula kommentaar:

Probleem tuleneb loomulikult sellest, et perearstiabi ei ole ööpäevaringselt kättesaadav. Seetõttu jõuavad patsiendid esmatasandi teenuste saamiseks varem või hiljem ikka EMO-desse, mis on alati avatud ning seetõttu ka alati valdavalt ülekoormatud.

Patsientide nii põhjendatud kui ka põhjendamata ootused kvalifitseeritud nõustamise ja meditsiinilise teenindamise kohesele kättesaadavusele kasvavad päev-päevalt, see on reaalsus. Pealegi, mida peaks siis tegema nädalavahetusel töötav patsient, kui ta haigestub nädalavahetusel ning vajab seetõttu perearstilt n-ö tagant järgi väljastatavat töövõimetuslehte?

Seetõttu tervitame igati debatti, kuidas EMO-d saaksid paremini koostööd teha omavahel, kiirabiga, perearstide, haiglate ja teiste raviasutustega. Meie usume, et lahendus on koostöös, mis saab aga toimida ainult siis, kui on selgelt kokku lepitud vastutused, kes, mida ja kunas peab tervishoius tegema ning kokkulepped on tehtud viisil, mis tagab ka lepete täitmise.

On väga tõenäoline, et erinevatel piirkondadel võivad olla erinevad lahendused. Pärnus usume, et senisest parem koostöö perearstide ja haigla vahel kavandamisel oleva esmatasandi tervisekeskuse raames võiks olla üks võimalikest mudelitest.

Oluline on, et tervishoiukorralduslike debattide käigus ei saaks patsiendid vääriti aru nagu nad ei oleks teretulnud EMO-s, kiirabis, haiglas vaid vastupidi, et käimasolevad vaidlused on patsientide parema abistamise huvides. Siin on väga suur vastutus meedial, et missuguse positsiooni see võtab – ühendava või vastandava!?

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.