Onkoloogid soovivad uut klassifikatsioonile

Eesti Onkoloogide Selts teeb ettepaneku minna alates 1. jaanuarist 2018 üle uuele TNM klassifikatsiooni 8. versioonile ja vastava riikliku otsuse tegemisel informeerida erinevaid osapooli, et saaks alustada ettevalmistusi.

Uuele versioonile üleminek ei saa Eesti Onkoloogide Seltsi (EOS) juhatuse esimehe Margit Valgma sõnul toimuda üleöö, vaid nõuab teatud ettevalmistusi: 

1. Sotsiaalministeeriumi otsust uuele versioonile ülemineku ja selle toimumise kuupäeva osas.
2. Kõikide raviasutuste informeerimist.
3. arstide teavitamine sisulistest muudatustest.
4. täiendused haiglate infosüsteemides.
5. 2016 aastal kooskõlastati e-tervise poolt uus epikriisi andmeloend, mis puudutas ka loendit TNM andmete kohta. EOS juhtis aprillis 2016 toimunud VKK koosolekul tähelepanu, et kohe-kohe on ilmumas uus TNM versioon ja kuidas peaks hakkama toimuma andmekoosseisu muudatuste tegemine. Samuti juhtisime tähelepanu, et korrektne oleks üleriigiliselt kasutada TNM ametlikku versiooni ning võimalust, andmeid sisestada paikmepõhiselt struktureeritult.
6.Kõigil Eesti haiglatel peab olema kättesaadav korrektne kehtiva TNM versiooni elektroonne väljaanne.
7. Vähiregistris kogutavad andmed peavad olema registreeritud üleriigiliselt kehtiva TNM versiooni alusel.

EOS soovib saada infot, milline sotsiaalministeeriumi struktuuriüksus(ed) võiks olla vastutav sellise üleriigiliselt vajaliku rahvusvahelise meditsiiniklassifikaatori kasutuse koordinerimise eest? Eelmise vastavasisulise kirja saatis EOS ministeeriumi juba eelmise aasta 1. detsembril, kuid pole senini veel vastust saanud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.