Galerii: PERH sai parima praktikakoha tiitli

Praktikantide juhendamisest võidavad nii praktikandid kui ka juhendajad, leiab üks praktikajuhendajatest, keemiaravi keskuse õendusjuht Elina Reva.

"Töökeskkonnas ehk praktikas õppimine vajab õpetajat nagu kooliski," kirjutas keemiaravi keskuse õendusjuht ja praktikajuhendaja Elina Reva Regionaalhaigla blogis.

"Üliõpilane, asudes töökeskkonna praktikale, valmistub kõige sügavamaks ja mõtestatumaks õppimiseks, mida elu võib pakkuda. Praktikaõppes peaksid ühinema teadmised, otsused, tunded ja oskused harmooniliseks tervikuks. Selline keeruline protsess ei toimu ilma heade juhendajateta," kinnitas Reva.

Mida saab aga praktikajuhendaja ise õpetamise protsessist lisaks pingelisema tööpäeva ja lisavastutuse võtmise koormale?

"Läbi aegade tunnistavad haigla praktikajuhendajad nagu ühest suust, et juhendamine nõuab neilt palju, ent annab vastu veelgi rohkem. Näiteks räägivad praktikajuhendajad, et on praktika juhendamise tõttu mõelnud oma igapäevasest tööst hoopis laiemas kontekstis, analüüsinud oma teadmisi-oskusi ja kogenud eneseteadlikkuse tõusu," loetles Reva.

Suur tunnustus

“Tiitli saamine on meie haiglale suur tunnustus ning eelkõige on see tunnustus meie 568 praktikajuhendajale, kes igapäevaselt oma põhitöö kõrval tulevasi kolleege juhendavad,” märkis Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko.

Õendusdirektori sõnul moodustavad üliõpilane ja juhendaja sel perioodil ühtse tandemi, et pakkuda patsientidele turvalist ja parimat ravi.

Gaidajenko kinnitas Meditsiiniuudistele, et praktikantidele praktika aja eest palka ei maksta. "Kuid, kui  haiglas töötav abiõena praktikant, võib ta töökogemused praktikaks koolis nn ülekanda," selgitas Gaidajenko. Aastas läbib PERHis praktikat umbes 600 praktikanti aastas.

 

Eesti Tööandjate Keskliidu, SA Innove ning haridus- ja teadusministeeriumi poolt korraldatud konkursile laekus kokku 60 avaldust. Ettevõtteid ja sihtasutusi said kandidaatidena üles seada nii ettevõtted ise kui kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja kõrgkoolid.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.