Müürsepp: hea, et mingigi leping on

Järvamaa haigla juht Andres Müürsepp.
Järvamaa haigla juht Andres Müürsepp.

Meditsiiniuudised uuris haiglajuhtidelt, kas nad oskavad lepingu juures välja tuua vähemalt ühe positiivse momendi.

Imbi Moks, LTKH juht: “Positiivsena võib välja tuua selle, et lepinguga seotud läbirääkimistel arvestas haigekassa haigla poolt tehtud ettepanekutega.”

Kai Tennisberg, Läänemaa haigla ravijuht: “Positiivne on see, et selle aasta veebruarist töötab meil kliiniline psühholoog ja seetõttu nõustus haigekassa tõstma psühhiaatrilise haigusjuhu hinda. Kliiniline psühholoog teatavasti ei saa ise haigekassale arvet esitada, tema tehtud töö märgitakse patsiendile saatekirja andnud arsti arvele.”

Andres Müürsepp, Järvamaa haigla juht: “Hea, et mingigi leping on märtsikuuks olemas!”
Arvi Vask, Lõuna-Eesti Haigla juht: “Natuke suurenes psühhiaatria ambulatoorse töö leping, seoses laste ja noorukite vaimse tervise projekti tegevuste haigekassa poolt rahastatavaks minekuga.”

Agris Peedu, PERHi juht: “Oleme rahul, et haigekassa võttis lepingupakkumuse läbirääkimistel siiski arvesse osasid haigla muudatusettepanekuid –näiteks arvestati igati haigla sooviga poolaastate proportsioonide osas.”

Mart Einasto, TÜKi juhatuse liige: “Positiivsena saab välja tuua statsionaarsete ravijuhtude arv kasvas u 900 ravijuhu võrra (2,5%), mis siiski jääb 2015. aasta tasemele. Soovisime statsionaari ravijuhtude osas jõuda tagasi 2013. aasta tasemele, kui langus algas, kuid sinna jõudmine võtab aega. Samuti on hea sihtotstarbeline raha kardioloogia ja neuroloogia erialadele infarkti- ja insuldihaigete statsionaarseks raviks. Kuid ka sellel olid oma “kiiksud”. Kui algselt planeeriti kliinikumile 330 kardioloogia ja 305 neuroloogia ravijuhtu, siis kõigepealt rakendus haigekassa lepingu planeerimise põhimõte, mille järgi kliinikumi lepingut tuli vähendada ning siis lisati Ossinovski poolt “ettenähtud” lisaraha, mistõttu kokkuvõttes oli kasv siiski väiksem kui Ossinovski oli plaaninud. Aga parem mingigi kasv kui vähenemine.”

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.