Koplis tervisekeskuse ehitus järgmisel aastal

Lääne-Tallinna Keskhaigla saab toetust kahe tervisekeskuse rajamiseks – üks tuleb Mustamäele ja teine Koplisse.

Haiglast öeldi, et Kopli tervisekeskuse projekteerimisega peaks algama tänavu ja ehitus 2019. aastal. Uus hoone ehitatakse praeguse Kopli polikliiniku (Sõle 63) asemele. „es arstidest ja õdedest uutes tervisekeskustes tööle, on nimeliselt veel vara öelda, kuid pakutavate tervishoiuteenuste osas on plaanid võrdlemisi selged,“ ütles haigla avalike suhete juht Liisa Suba. 

Praeguste plaanide järgi hakkavad uues Mustamäe tervisekeskuses vastuvõtte tegema eriarstidest kirurg, vasoloog, LOR-arst, ortopeed, reumatoloog, gastroenteroloog, psühhiaatrid, günekoloogid, taastusarstid, neuroloog, pulmonoloog, dermatoveneroloog, kardioloog, radioloogid (ka sonograafiaarst) ja hambaarstid. Samuti hakatakse seal tegema funktsionaaldiagnostilisi uuringuid ning taastusravi. Viimase alla kuulub aparaatne füsioteraapia, vesiravi, massaaž ja ravivõimlemine basseinis. Tervisekeskuses saab anda ka vere- ja muid proove.

„Praeguse seisuga on planeeritud, et Mustamäe tervisekeskuses hakkavad vastuvõtte tegema ka 27 perearsti,“ ütles Suba. Ta lisas, et keskuses hakkavad tegutsema ka ortopeediliste vahendite kauplus, apteek, lillepood, kohvik, ravipediküür ja ravikosmeetik. 

Kopli tervisekeskuses peaksid hakkama paiknema kabinetid 12 perearstile ja pereõele, ühele koduõele ja kolmele füsioterapeudile, lisaks ruumid psühholoogidele (vaimse nõustamise õed), hambaravile ja mitmetele eriarstidele. Eriarstiabis plaanitakse uues keskuses pakkuda üldkirurgia, uroloogia, otorinolarüngoloogia, dermatoveneroloogia, kardioloogia, sisehaiguste, pediaatria ja psühhiaatria erialade spetsialistide teenuseid. Samuti jätkata röntgenuuringute, ultraheli, EKG, aparaatse füsioteraapia ja teiste uuringute tegemisega. Keskuses saavad omale ruumid apteek, kohvik ja prillipood.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.