Kollektiivlepingus määrati vastuvõtuaegade pikkused

"Pooled peavad esmatähtsaks kvaliteetse õigeaegse arstiabi ja õendusabi kättesaadavust kõigile patsientidele," seisab kollektiivlepingut sissejuhatavast tekstis.

"Käesolev kollektiivleping (edaspidi nimetatud Leping) on sõlmitud vabatahtliku kokkuleppe ja vastastikuse usalduse alusel Eesti Haiglate Liidu, Eesti Kiirabi Liidu ja Eesti Perearstide Seltsi kui tööandjate ning Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu ja Eesti Õdede Liidu kui töötajate esindajate (edaspidi nimetatud Pooled) vahel.
Pooled peavad esmatähtsaks kvaliteetse õigeaegse arstiabi ja õendusabi kättesaadavust kõigile patsientidele, võtavad eesmärgiks tervishoiutöötajate töökoormust järgmistel aastatel mitte tõsta ja lähtuvad demokraatlikus ühiskonnas tunnustatud sotsiaalse dialoogi põhimõtetest, et tagada tervishoius töörahu," seisab kollektiivleppe sissejuhatavas lõigus.

Pandi paika ka vastuvõttude ajalised piirid

Olulise aspektina määrab leping vastuvõttude ajalised piriangud - arsti ja teda assisteeriva õe esmase vastuvõtu kestus on 25 minutit, korduva vastuvõtu kestus 15 minutit ning õe iseseisva esmase vastuvõtu kestus on 30 minutit. Psühhiaatrias on vastuvõtu kestus aktiivravis 55 minutit, toetusravis 30 minutit.
Täistööajaga ambulatoorse töö puhul moodustab 8-tunnisest tööpäevast vastuvõtuaeg 7 tundi, 1 tund on muudeks tööülesanneteks.

Osalise tööaja korral väheneb summaarse vastuvõtuaja ja muudeks ülesanneteks ettenähtud tööaja kestus proportsionaalselt.

Leping jõustus alates allakirjutamise hetkest, lepingu punkt 2 (palgakomponent) aga tagasiulatuvalt alates 1.04.2017.aastast.

Sõlmitud kollektiivleping kehtib kuni 31. detsembrini 2018.a.

Kollektiivleping on allalaetav (PDF).

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.