Reinsalu: suur osa tervisekeskuse kulust jääb haigla kanda

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liige ja finantsjuht Kersti Reinsalu ütleb Magdaleena tervisekeskuse rajamist kommenteerides, et kuna kogu projekti maksumusest jääb suurem osa haigla kanda, otsustatakse võimalik laenuvajadus hiljem.

Rahandusministeerium rahuldas sel nädalal Ida-Tallinna Keskhaigla taotluse tervisekeskuse rajamiseks vajaliku toetuse saamiseks.

Tervisekeskuse jaoks renoveeritakse praeguse Magdaleena haigla n-ö madalamad osad ja juurdeehitusi ei tehta. "Kuna toetuse summad olid tegelikku vajadust arvestades väikesed, siis suuremalt me seda projekti ette ei võtnud," sõnas haigla finantsjuht Kersti Reinsalu.

Kokku tuleb Magdaleena tervisekeskusesse 13 perearsti, praegu on neid seal 7.

"Kuna kogu projekti maksumusest jääb suurem osa haigla kanda, siis laenuvajaduse otsustame hiljem," ütles finantsjuht. Renoveerimise alguseks on planeeritud 2019. aasta, et enne saada selgust Tallinna Haigla uue maja ehituse võimalikkusest.

Uue tervisekeskuse avamine ITK Magdaleena üksusesse on planeeritud 2021. aasta suveks.

ITK projekti "Magdaleena esmatasandi tervisekeskuse rajamine" kogumaksumus on 4 586 670 eurot. Abikõlblikud kogukulud on 2 223 523 eurot.

Tervisekeskuse toetuse määr on 74,7% projekti abikõlblikest kuludest ja maksimaalne suurus 1 661 000 eurot. Omafinantseeringu minimaalne määr on 25,3% projekti abikõlblikest kuludest ja suurus vähemalt 562 523 eurot. 

Rahandusministeerium kinnitas sel nädalal ka Narva haigla taotluse tingimustele vastavaks. Projekti "SA Narva Haigla tervisekeskus" kogumaksumus on 987 628 eurot. Abikõlblikud kogukulud on 937 628 eurot.

ERFi toetuse määr on 75% projekti abikõlblikest kuludest ja maksimaalne suurus 703 221 eurot. Omafinantseeringu minimaalne määr on 25% projekti abikõlblikest kuludest ja suurus vähemalt 234 407 eurot. 

Haigla juht Olev Silland ütles haigla omaosaluse katteallikaid kommenteerides, et algne plaan oli omavahenditega toime tulla, mis ei pruugi aga õnnestuda.

"Äsja allkirjastatud kollektiivleppe mõju haigla tuludele-kuludele selgub peale lepingu uuendamist haigekassaga. Eelnev kogemus on aga, et lepingumahu kasv ei kompenseerinud palga kasvu," ütles Silland. 

Silland rääkis, et haigla polikliinikus (eraldi hoone, statsionaarist ligi 3 km eemal) on tervisekeskuse jaoks ette nähtud 2. korrus. Praegu seal paiknevad teenistused viiakse üle, kas polikliiniku teistele pindadele või tuuakse statsionaari juurde Haigla tänava hoonetesse. 

Hoone renoveerimist on Narva haiglal plaanis alustada 2019 alguses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.