Haigekassa loob tervisekeskuste lepingu

Sinu Arst perearstikeskuse üks omanikke Anneli Talvik.
Sinu Arst perearstikeskuse üks omanikke Anneli Talvik.

Juulist peaks olema võimalik haigekassast taotleda ravi rahastamise lepingut ka tervisekeskusena, mis tähendab ka suuremat baasraha ja teraapiafondi, rääkis haigekassa juht Tanel Ross.

Tegemist on esmatasandi mudeli kaasajastamisega, et loodavad tervisekeskused saaksid edasi tegutseda ja sõlmida uued lepingud. "See tõstab baasraha ja suurendab teraapiafondi ja meie poolt peab see valmis olema 1. juuliks," rääkis Ross.

Haigekassa on selleks aastaks planeerinud lisaraha uut moodi lepingutega tervisekeskustesse 100 nimistu peale kokku umbes 800 perearstinimistust. Kõik ei muutu tervisekeskuste nimistuteks juuliks, vaid aegamööda, vastavalt tervisekeskuste valmimisele. Edasi liituvad nimistud tervisekeskustega järk-järgult ja kõik ei liitugi, kuna kõik perearstid ei koondu tervisekeskustesse.

Tervisekeskuseks saab end vormistada terviseametis. Näiteks perearst Anneli Talvik, kes on üks Sinu Arst perearstikeskuse omanikke, rääkis eelmisel nädalal, et nemad on taotluse sisse andnud ja loodavad juulist tervisekeskuseks muutuda. Tööle hakkab nende kliinikus näiteks ämmaemand ja mitmed teised spetsialistid. Sinu Arst ei kavatse taotleda tervisekeskuse ehitamiseks raha eurofondidest, vaid kolis äsja uutesse ruumidesse Tallinnas Veerenni tervisekeskuses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.