Kas teise ala arst võib osutada töötervishoiu teenust?

Maksu- ja tolliametil tekkis mure, kui selgus, et nende juures käisid töötervishoiukontrolli tegemas tervishoiuspetsialistid, kelle erialaks ei olnudki töötervishoid.

Märtsis tegid Qvalitas Arstikeskuse tervishoiutöötajad maksu- ja tolliameti töötajatele Tallinnas tervisekontrolle ja vormistasid kontrollide otsuseid. Otsused kinnitas hiljem töötervishoiuarst, kes teenistujate tervisekontrollide juures ei viibinud.

Sotsiaalministri määruse “Töötajate tervisekontrolli kord” § 3 kohaselt teeb töötajate tervisekontrolli töötervishoiuarst.

Sama määruse § 5 lõige 5 alusel kannab töötervishoiuarst terviseuuringute tulemused tervisekontrolli kaardile, annab hinnangu töötaja terviseseisundile ja teeb otsuse töökeskkonna või töökorralduse töötajale sobivuse kohta ning lõige 6 kohaselt teeb töötajale teatavaks tema terviseuuringute tulemused ja tervisekontrolli otsuse.

Amet pöördus aprillis Qvalitas Arstikeskuse poole ja palus neil toimunut selgitada. Vastuskirjas väidab Qvalitase peaarst Toomas Põld, et töötervishoiuarst saab juhinduda otsuse tegemisel töötaja ja tööandja poolt esitatud dokumentidest ja eriarstide poolt teostatud terviseuuringute tulemustest ning ei pea tervisekontrolli läbiviimisel osalema ning otsuse vormistamiseks ilmtingimata töötajaga kohtuma.

"Seisukoht, et töötervishoiukontrolli otsuseid on koostanud teise eriala arst, on ekslik," ütleb Põld vastuses. Ta selgitab, et kontrolle teinud arstidel on pädevus ning seadusest tulenev õigus hinnata töötaja terviseseisundit töötervishoiuarstina. "Mõlemad nimetatud isikud on perearstiarstikutsega ja õpivad hetkel viimast aastat residentuuris omandamaks töötervishoiuarsti kutset, samas
omades allkirjaõigust meditsiinidokumentide kinnitamisel," ütleb peaarst.

Ta lisab, et Qvalitas Arstikeskus AS sisemise töökorralduse põhiselt teostab vastustav arst väljastatud tervisekontrolli otsuste kinnitamist.

"Nimetatud eriarstid või medõed ei asenda töötervishoiuteenuse osutamisel töötervishoiuarsti, vaid on kaasatud töötervishoiuarsti poolt," ütleb Põld oma selgituses.

Tööinspektsioon peab andma kuu aja jooksul seisukoha, kas sel viisil teostatud tervisekontrollid vastavad sotsiaalministri määrusele “Töötajate tervisekontrolli kord” ning Qvalitas Arstikeskuse vormistatud ja ametile esitatud tervisekontrollide otsused on kehtivad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.