Linna toetus MUPAKile langes peaaegu 50%

Tallinna MUPAKi juht Kristel Amjärv.
Tallinna MUPAKi juht on Kristel Amjärv (pildil).

Tallinna Munitsipaalperearstikeskuse OÜ 2016. aasta kasum oli 48 000 eurot, linn eraldas keskusele samal aastal tegevustoetust 78 000 eurot.

Aastal 2015 oli keskuse käive 1,4 mln eurot ja kasum 53 000 eurot ning ametis oli 14 nimistuga arsti ja 24 õde. Linnalt saadi toona toetust oluliselt rohkem – 153 000 eurot. 

Eelmise aasta lõpu seisuga töötas munitsipaalperearstikeskuses 14 nimistut omavat perearsti, üks nimistuta perearst, üks abiarst ja juhataja, kes pakub samuti üldarstiabi teenust. Pereõdesid on 25.

Eelmise aasta lõpuks kuulus perearstide nimistutesse kokku 19 500 patsienti, kellest 17 700 tuhat patsienti olid ravikindlustusega hõlmatud.

Tallinna linna 2016 majandusaasta aruandes tuuakse välja, et perearstikeskuse nimistutes on paljud Tallinnas töötavad ja õppivad välismaalased, kelle teenindamine on aeganõudvam, nt on keeleprobleemid ja sagedased haigestumised seoses võõras kliimavööndis eluga.

Perearstikeskus tegi 2016. aastal ettevalmistusi laienemiseks 2017. aasta alguses nelja perearstiga uude ehitatavasse Lasnamäe tervisekeskusesse (asukoht Linnamäe tee 3).

Keskustes on võimalik anda vereanalüüse, teha kardiogramme, 24 tunni vererõhu mõõtmist, esmatasandi uneuuringut uneapnoe jm patoloogia selgitamiseks, alates 6. elukuust teha tümpanomeetrilisi uuringuid, selgitada sinusiite UH-sinus-scan aparaadiga, teha diagnoosimise kiirendamiseks nii verest kui ka uriinist kiirteste. Toimuvad koduvisiidid voodihaigetele, väikelastele ning pereõdede patronaažid.

Vastsündinute elunädalal ning vastavalt vajadustele tehakse visiite ka imikute ja väikelaste peredesse koostöös linnaosa lastekaitse töötajatega. Keskuses pakutakse füsioteraapia teenust ja koduõe teenust. 

Perearstikeskus alustas oma põhitegevusega 2011. aastal Nõmme Tervisekeskuses ja 2013. aastal Haabersti Tervisekeskuses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.