Vald küsib tervisekeskuse jaoks riigilt lisaraha

Suure-Jaani vald sai tervisekeskuse rajamiseks küll eurotoetuse, aga ehitustööde hind muutus vahepeal nii palju suuremaks, et riigilt tuleb 174 000 eurot juurde küsida.

Suure-Jaani vald esitas mullu rahastamistaotluse Suure-Jaani tervisekeskuse ehitamiseks. Selle aasta jaanuari lõpul said nad oma taotlusele ka positiivse otsuse. 

Taotluse alusel oli projekti kogumaksumus 1,1 mln eurot, sh abikõlblik maksumus 888 000 eurot. Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) toetuse suurus oli 666 001 eurot ja valla omaosalus 222 000 eurot.

Rahastatud taotluses oli ehitustööde maksumuseks planeeritud summa 802 550 eurot.

Läinud nädalal pöördus Suure-Jaani vallavanem Tõnu Aavasalu aga sotsiaalministeeriumi poole murega, sest riigihange ehituse töövõtja leidmiseks sai läbi viidud, aga selgus, et ehitushinnad kujunesid plaanitust kõrgemaks.

Aavasalu selgitab pöördumises, et tervisekeskuse osa ehitustööde kogumaksumus on riigihanke tulemusel 1,4 mln eurot, millest abikõlbulik on miljon eurot ja mitteabikõlbulik 360 000 eurot.

Abikõlblike ehitustööde kallinemine võrreldes taotlusega on 232 000 eurot.

Seda arvestades palub vallavanem leida ministeeriumil võimalus projekti rahastamise suurendamiseks 174 000 euro võrra.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.