Alkoholiga kimpus inimesed kardavad end avada

Andres Lehtmets - psühhiaater ja psühhiaatrite seltsi juht.
Andres Lehtmets - psühhiaater ja psühhiaatrite seltsi juht.

Psühhiaater Andres Lehtemets toob välja lahenduseta teema, mida arutati juba alkoholi tarvitamise häirega isikute ravijuhendi koostamisel kaks aastat tagasi, aga millele endiselt head vastust ei ole.

Küsimus puudutab piiranguid, mis inimestele seatakse näiteks autojuhilubade taotlemisel või mõnel töökohal töötamise loa saamisel. 

See on takistus, mis sunnib patsiente pahatihti alkoholisõltuvust varjama ja hoiab ravivõimalustest eemal.

“Sõltuvus ei lähe kunagi üle, ehkki inimene võib kainena püsida aastaid ja aastakümneid. Kas me peaksime talt näiteks autojuhtumise õiguse ära võtma kogu selleks ajaks?” toob Lehtmets välja olulise kitsaskoha.

See paneb ühiskonna paradoksaalsesse olukorda, kus ühest küljest oodatakse haiget inimeste ravile, aga samas n-ö karistatakse ravile pöördujaid.

Lahenduse leidmiseks variante on, jätkab ta, neid tuleks arutada.

“Mina arstina olen seda meelt, et me peaks asjadest rääkima lahtiste kaartidega ja riik ei saa sellistes küsimustes olla kahepalgeline, see annab väga halva sõnumi. Sõnum peaks aga olema see, et ravile tasub pöörduda, ravi on olemas ja me soovime neid inimesi aidata,” rõhutab Lehtmets.

Loe täismahus lugu 2. mai paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.