Kristel Amjärv: erakliinikus on patsiendi jaoks aega

City Tervisekliiniku asutajad Kristel Amjärv ja Helena Rõõmus.
City Tervisekliiniku asutajad Kristel Amjärv ja Helena Rõõmus.

Erakliiniku juht ja arst Kristel Amjärv ütleb, et töötajate leidmine neile probleem ei ole – omanikud on töötanud tervishoiu alal varasemalt pikki aastaid ja headest kolleegidest puudu ei tule.

"Muidugi on erialasid,  kus on alaline arstide defitsiit, näiteks psühhiaatria, kuid oleme leidnud hea koostöö ka mitmete selle ala spetsialistidega," ütleb City Tervisekliiniku omanik, üldarst Kristel Amjärv.

Ta lisab, et kuigi suurem osa nende kliiniku arste töötab põhikohaga riigi- või KOVi tervishoiuasutustes, on ametis ka täiskohaga õdesid ja arste, kes töötavad põhiliselt just nende juures. 

"Arstidel meeldib hoida patsiente meie kliinikus, kuna siin on patsiendi jaoks aega, on aega patsienti kuulata ja rahulikult mõelda. Samuti on töökeskkond soe ja rahulik," toob Amjärv välja erakliinkus töötamise mõned eeliseid.

City Tervisekliinik on töötanud igapäevaselt tänaseks kaks aastat. Selle üks omanikke ja arst Kristel Amjärv on ühtlasi ka Tallinna linnale kuuluva perearstikeskuse juht ja arst.

Soome arstide leht Mediuutiset avaldas läinud nädalal uuringu tulemused, mis näitasid, et enam kui kolmandik Soome arstidest peab erakliinikuid kõige ahvatlevamaks tööpakkujaks. Erasektorile järgnesid ülikoolihaiglad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.