Violetta Riidas • 16 mai 2017 07:52
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Veskimägi: kuhu kaob soolevähiuuringu raha?

Roojaproovi tops.  Foto: Scanpix/PantherMedia

Jämesoolevähi sõeluuringule kulub kahe aastaga pool miljonit eurot. Ühe testi omahind on 5 eurot, haigekassa maksab kaheksa.

Sõeluuringu mõte on hea, see aitab välja selgitada vähikahtlusega patsiendid ja vältida jämesoolevähi surmi 20-30 protsenti võrra, kirjutas Postimees Tervis.

Lugemiseks logi sisse või registreeri oma tervishoiutöötaja registrikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee