18. mai 2017
Jaga lugu:
Arvamused
Ainult tellijale

Murruste: tüsistuste teke on sageli paratamatu

Meditsiiniteaduste valdkonna aasta üppejüud Marko Murruste.  Foto: ut.ee

Meditsiinis on suhtekolmnurgas arst, patsient ja haigus. Patsient ja arst on alati ühel pool ning haigus on ühine vaenlane.

Enamasti tekib patsiendil arusaam, et ravi läks hästi. Vahel tekivad aga eriarvamused ja satutakse arstiga konflikti. Tavaliselt saab kõik alguse tüsistustest – patsient näeb, et paranemine ei olnud väga ladus ja ta hakkab mõtlema, kas ravi ikka oli hea ja arst teda aitas? Seetõttu ootame me vastutuskindlustuse ehk patsiendikaitse seadust sellistes sündmustes selgust looma.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee