Ossinovski: kõik petmised anname politseisse

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski teatas hiljuti riigikogus, et haigekassa vajab esiteks riskide maandamise süsteemi ja teiseks antakse kõik rikkumised politseisse.

Haigekassa sõlmib sadu ja sadu lepinguid sadade teenuseosutajatega. Loomulikult me peame süsteemina tagama selle, et iga euro, mis on ravikindlustuse süsteemis sees, oleks kasutatud eesmärgipäraselt, mitte kellegi isiklikuks ja kuritegelikuks rikastumiseks, aga selge on see, et igat konkreetset abivahendit, meditsiiniseadet, ravimit, tervishoiuteenuse osutamist niimoodi individuaalse kontrolli mõttes kontrollida ei ole võimalik, neid on lihtsalt liiga palju.

Sellest tulenevalt on vaja kahte asja. Esiteks on vaja riskide maandamise süsteemi ja see süsteem peab olema loodud selliselt, et ei oleks võimalik esitada teatud tüüpi andmeid jne. Teiseks loomulikult see arusaam haigekassa teenusepartneritele, see arusaam on nõukogus väga selge. Ma kordan selle üle: kui keegi kavatseb tulevikus haigekassat petta, siis iga kui viimane juhtum läheb politseisse uurimisele. Mitte mingisugust kokkuleppel tagasinõudega lõpetamist ei ole ega tule. Varem on seda juhtunud, rohkem ei tule, kõik lähevad politseisse. Väga selge sõnum, teate, millega riskite.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.