HIV testimisel on sihikul 350 inimest riskirühmadest

HIVi kiirtest.
HIV-positiivsus selgub kiirtestimise käigus vaid minutitega. Ravi kestab aga...

Ajavahemikus 1. august 2017 kuni 28. veebruar 2018 plaanib MTÜ Eesti Positiivse Tervise Liit organiseerida HIVi suhtes testimise 350 riskirühmadesse kuuluvale inimesele.

Eesti on Euroopa Liidus jätkuvalt esikohal uute HIVi juhtude arvu poolest. Uute juhtude arv 100 000 elaniku kohta oli 2014. aastal Eestis seitse korda suurem kui põhjanaabril Soomel (vastavalt 22,1 ja 3,3) ja mõnevõrra suurem kui lõunanaabril Lätil (17,3 juhtu 100 000 elaniku kohta). Euroopa Liidu keskmine oli sel perioodil 5,9 uut HIVi juhtu 100 000 elaniku kohta, mis on 4 korda madalam kui Eestis .Viimasel seitsmel aastal ei ole esinenud olulist vähenemist uute juhtude arvus. (HIV nakkuse ja kaasuvate infektsioonide epidemioloogiline olukord Eestis, 2000–2015 Tervise Arengu Instituut ja Terviseamet, 2016 a). 

Eestis on kõikidel soovijatel võimalik statsionaarselt teha HIV analüüse ja saada tasuta ARV ravi, selleks peab inimene ise raviasutusse kohale minema. Antud projekt on suunatud neile riskigruppidele kes on enim mõjutatud ja kellel on piiratud ligipääs külastada tervishoiuasutust. Projekti eesmärk on tagada aasta jooksul HIV testimine riskigruppides, millega soovime parandada Eesti HIV-leviku olukorda.

Projekti peamine eesmärk on tagada riskigruppide ligipääs HIV-kiirtestimisele ja vajadusel ka ARV ravile.

Riskigrupid:

  • Sotsiaalselt mittekindlustatud inimesed, madala materiaalse sissetulekuga, kes elavad sotsiaalmajades, varjupaikades.
  • LGBT kogukonna esindajad.

Kokku on eesmärk projekti aja jooksul testida 350 inimest. Kõik tegevused kokku peaksid maksma 9 940 eurot, millest MTÜ taotleb Hasartmängumaksu Nõukogult 5 920 eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.