Tiiu Aro asemele kandideerimiseks veel loetud päevad

Terviseameti praegune ja pikaajaline juht Tiiu Aro.
Terviseameti praegune ja pikaajaline juht Tiiu Aro.

Riigisekretär kuulutas läinud nädalal välja avaliku konkursi terviseameti peadirektori ametikoha täitmiseks, dokumendid tuleb esitada 14. juuniks.

Terviseameti senine juht Tiio Aro lahkub ametist 1. juulist sel aastal. Uue juhi leidmise konkurssi korraldab riigikantselei.

Terviseameti peadirektoril on võtmeroll tervishoiukorralduse reformimisel koostöös teiste tervishoiuvaldkonna asutustega ning oma organisatsiooni teenuste ja protsesside ümberkujundamisel, seisab konkursi teates.

Peadirektori väljakutse on tervishoiuteenuste kvaliteedi järelevalve oluline tõhustamine ja ameti sihipärase tegevusega olulise panuse andmine rahvatervise edendamisse. Terviseametil on oluline roll Eesti eesistumise eeskujulikul õnnestumisel.

Kandidaadil peab olema vähemalt 3-aastane organisatsiooni või suure struktuuriüksuse juhtimise kogemus, teenistusülesannete täitmiseks piisav haridus ja inglise keele oskus vähemalt B2 tasemel. 

Lisaks peavad tal olema kompetentsid vastavalt avaliku teenistuse tippjuhtide kompetentsimudelile, rõhuasetusega strateegilisele juhtimisele, eestvedamisele ning koostööle, samuti protsesside ja ressursside juhtimisele.

Edukal kandidaadil on head teadmised Eesti tervishoiuvaldkonna toimimisest. Konkursil on eelistatud on kandidaadid, kellel on magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon soovitavalt tervishoiu valdkonnas.

Avaliku teenistuse tippjuhi teenistustähtaeg on viis aastat. Kandidaadilt eeldatakse valmisolekut taotleda riigisaladusele juurdepääsu luba.

Dokumendid tuleb esitada hiljemalt 14.06.2017. a tippjuhtide valikukomisjonile aadressil Rahukohtu 3, Tallinn 15161, märgusõnaga "TA PEADIREKTORI KONKURSS" või digitaalselt allkirjastatuna elektronposti aadressil tippjuhid@riigikantselei.ee.

Wikipedia andmetel oli Tiiu Aro oli aastatel 1999–2009 tervisekaitseinspektsiooni peadirektor. Kui 1. jaanuaril 2010 moodustati tervisekaitseinspektsiooni, tervishoiuameti ja kemikaalide teabekeskuse ühendamisel terviseamet, sai Arost uue ühendameti peadirektor. Tema ametiaeg oleks ametlikult lõppenud 2018. aastaga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.