Läänemaa haigla prioriteet on esmatasand

Läänemaa haigla esitas tervise- ja tööministrile kinnitamiseks haigla funktsionaalse arengukava I etapi.

Dokumendi eesmärgiks on anda ülevaade SA Läänemaa Haigla hetkeolukorrast ning võimalikest arengusuundadest perioodil 2016-2030.

Dokument on sisendiks funktsionaalse arengukava II etapile, mille alusel otsustatakse SA Läänemaa Haigla hoone arendustegevused.

Läänemaa Haigla teeninduspiirkonnaks on Lääne maakond rahvaarvuga 24 580 (seisuga 01.01.2016). Elanike üldarv on küll langustrendis, kuid 65+ aastaste inimeste osakaal näitab kasvutrendi.

Läänemaa Haigla pakub üldhaiglale kohustuslikke ja lubatavaid tervishoiuteenuseid. Teenuste mahud on kooskõlas Eesti tervishoiuvaldkonna arengusuundadega, mille kohaselt statsionaarse ravi mahud vähenevad ja ambulatoorse ravi olulisus kasvab.

Haiglas tegeletakse aktiivselt personali värbamisprotsessi arendamise ja personali motiveerituse tagamisega.

Läänemaa Haigla tegeleb järjepidevalt arendustegevustega. Olulisemateks tuleviku-suundadeks on tervisekeskuse loomine ja tervisekeskust toetavate teenuste arendamine, sh aktiivraviteenuste arendamine, psühhiaatria- ja sõltuvushaigete rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse loomine ning õendusabi- ja hooldusteenuste arendamine. Strateegiliste eesmärkide elluviimiseks tegeletakse aktiivselt kõigi põhiprotsesside arendamisega.

Arengukava aluseks olevad üldised strateegilised eesmärgid

Eesmärk I: Läänemaa esmatasandi tervishoiuteenuste kvaliteet ja kättesaadavus on heal tasemel.

Eesmärki toetavad tegevused: esmatasandi tervisekeskuse rajamine Läänemaa Haigla juurde.

Eesmärk II: Läänemaa Haigla teenused toetavad esmatasandi tervisekeskuse tegevust.

Eesmärki toetavad tegevused: Läänemaa Haigla ambulatoorseid ja statsionaarseid teenuseid arendatakse vastavalt maakonna elanike ning esmatasandi tervishoiuteenuste vajadustele.

Eesmärk III: Läänemaa Haigla arendab edasi teenuseid, mida maakonna elanikud kõige rohkem vajavad ja kasutavad.

Eesmärki toetavad tegevused: Rõhuasetus on sisehaiguste, iseseisva statsionaarse õendusabi, üldkirurgia, järelravi, taastusravi valdkondade, psühhiaatria- ja sõltuvushaigete rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse arendamine.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.