Perearstid: tervisekeskuses peaks olema üks juriidiline isik

Eesti Perearstide Selts(EPS) on seisukohal, et tagamaks patsiendiohutust ning tervisekeskuse organisatoorset ning ravikvaliteeti, ei ole mõistlik tervisekeskuseks nimetada ühele taristule sattunud erinevatest juriidilistest isikutest koosnevaid üksusi.

„Juhul, kui EPSi seisukohta jätkuvalt eiratakse, toob see kaasa tõsiseid ravi- ja logistikavigu, mis võivad tekkida teenuse fragmenteerimisel ning vastutuse hajumisel erinevate üldarstiabi osutajate ning teenusepakkujate (sh haigla) vahel,“seisab perearstide seltsi pöördumises sotsiaalministeeriumi poole.

EPS soovitab kaaluda, kas piirang vähemalt 3 nimistut ja suurus vähemalt 4500 inimest kehtib kõigis geograafilistes lokatsioonides ja nii hea kui ka halva esmatasandi arstiabi kättesaadavuse tingimustes, eesmärgiga tagada abi osutamise jätkusuutlikkus (vt RAKE  uuring). Samuti on vajalik kaaluda, kas eelpoolmainitud miinimumid kehtivad korraga või võib tervisekeskus valida ka vastamise ühele neist. Samuti on vajalik EPS hinnangul täpsustada tervisekeskuse ja tema teises(t)e asukohta(de) töökorralduse ning ruumi nõuete suhtestumise.

Samuti peaks olema lihtsustatud korras olema võimalik teatada põhiteenust osutavate töötajate/teenuseosutajate (füsioterapeut, ämmaemand) vahetumisest (mitte eeldada muudatuse menetlemist lepingu lisas). Üksiti kordame ka oma ettepanekut, et iseseisva ämmaemandusteenuse osutamine peab olema võimaldatud ka üksik/grupipraksistele, tagamaks sujuvat liikumist grupipraksisest tervisekeskusesse.

EPS teeb ka taas ettepaneku kehtestada ka füsioteraapiale, kui esmatasandi põhiteenusele, minimaalse osutamise hulk (sarnaselt ämmaemanduse miinimum mahuga 5 tundi nädalas). „Samuti teeme ettepaneku, et ämmaemandus- ja füsioteraapia teenuse osutamise hulk peaks olema proportsionaalne tervisekeskust moodustavate nimistute arvuga, st. 4 nimistu puhul 7 tundi, 5 nimistu puhul 8 tundi, 6 nimistu puhul 10 tundi nädalas jne,“ on pöördumises kirjas.

Samas ei pea EPS vajalikuks avaldada kodulehel kõigi konkreetsete tervishoiutöötajate ja füsioterapeutide kontaktandmeid, piisab tervisekeskuse omast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.