Erakliiniku arsti põhitöökoht sageli suures haiglas

City Tervisekliiniku üks asutajaid Kristel Amjärv
City Tervisekliiniku üks asutajaid Kristel Amjärv

Erakliinikute kogenud ja hinnatud arstide põhitöötkoht on sageli suures riigihaiglas.

Confidos vastuvõtte tegevad arstid töötavad reeglina põhikohaga haiglates. "Olen seda meelt, et eriarst saab olla oma eriala professionaal just tänu statsionaarsele tööle," ütles Confido juhatuse liige Kadi Lambot.

Ka City Tervisekliiniku ühe omaniku ja arsti Kristel Amjärve sõnul töötab enamik nende kliiniku arste põhikohaga riigi- või KOVi tervis-hoiuasutustes, kuid ametis on ka täiskohaga õdesid ja arste, kes töötavadki põhiliselt just nende juures. Amjärve sõnul meeldib arstidele erakliinikus, kuna siin on aega patsienti kuulata ja rahulikult mõelda. Samuti on töökeskkond tema sõnul soe ja rahulik.

Meeskonna komplekteerimise kitsaskohtadest rääkides tõdeb Lambot, et seni on olnud kõige keerulisem hoopis õdede leidmine. Seoses Veerenni Tervisekeskusesse kolimisega on Confidol vajadused just assistentide ja õdede osas kiirelt kasvanud ning õdede leidmisega on kõige rohkem pingutada tulnud.

"Eks meie soovid ja nõudmised on ka kõrged. Kuna ühe osa meie patsientidest-klientidest moodustavad välismaalased, siis oluliseks eelduseks on keelteoskus, ent ka väga hea suhtlemisoskus, orienteeritus lahenduste otsimisele, soov õppida ja areneda," kirjeldas Lambot. Ta lisas, et õdede töö erakliinikus on mitmekesine ja kindlasti mitte lihtne. "Haiglates töötavad arstid kiidavad meie õdesid alati taevani," lisas ta.

Lisaks õdedele võtaksid nad kohe tööle gastroenteroloogi, reumatoloogi, nahaarsti, ortopeedi, taastusravi arsti ja mitu töötervishoiuarsti. Samuti on nad avatud huvitavatele kitsa spetsiifikaga spetsialistidele, kes tahavad ja vajavad oma oskuste realiseerimiseks toetavat meeskonda. "Confido üheks mantraks ongi, et igaüks peab tegema just seda tööd, milles ta parim on. Arst arsti tööd, õde õe tööd jne," ütles Lambot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.