India ravimihiid ostis ülikoolilt vähiuuringute keskuse aktsiad

India ravimikontsern Bravo Pharma omanik Rakesh Pandey.
India ravimikontsern Bravo Pharma omanik Rakesh Pandey.

India farmaatsiakontsern ostis hiljuti ära Tallinna Tehnikaülikoolile kuulunud Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse aktsiad.

Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskusel on ligi poole miljoni euro suurune võlg ning aktsionärid, sealhulgas Tallinna Tehnikaülikool ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla kaalusid pankroti väljakuulutamist, kirjutas ERR.

Aktsionärid on veel üks Vene ja üks USA ettevõte.

"Üritame järk-järgult veenda kõiki aktsionäre ja loodetavasti on nad nõus loovutama Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse meile. Siis me investeerime hulga raha, et keskus päästa ning arendada sellest välja toimiv teadusarenduskeskus," selgitas Bravo Pharma Grupi omanik Rakesh Pandey.

Bravo Pharma plaan on nõuda sisse raha, mida teised ettevõtted arenduskeskusele võlgnevad. Bravo Pharma huvi Vähi TAK-i vastu tuleneb kontserni plaanist ehitada Eestisse ravimitehas Aasia turu varustamiseks. Tehase toetuseks on aga tarvis ka teaduskeskust.

Ravimihiiu miljonisüstist Eestisse kirjutas mullu septembris ka Äripäev, artiklit saab lugeda SIIT.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.