Liginullenergia nõue sunnib tervisekeskuse loomiseks lisaraha küsima

Tervisekeskuse ehituseks eurotoetuse saanud Türi vald taotleb riigilt selleks nüüd 450 000 eurot juurde.

Türi vald on saanud tervisekeskuse rajamise projekti rahastusotsuse, mille kohaselt on projekti kogumaksumuseks arvestatud üle 2 miljoni euro, toetuse osa 925 000 eurot ja ülejäänud Türi valla omaosalus.

Vallavanem Pipi-Liis Siemann kirjutab sostiaalministeeriumile sel nädalal saadetud pöördumises, et vald on tänaseks alustanud projekti elluviimise tegevustega.

Probleemkohaks on kujunenud aga asjaolu, et pärast 31. detsembrit 2018 rakendatakse avalikus kasutuses olevate hoonete ehitamisel liginullenergia nõudeid. Uus hoone valmib kava järgi 2019. aastal. Seoses selle asjaoluga kirjutas vald hoone projekteerimistööde hankesse sisse nõude liginullenergiaga hoone projekteerimiseks. Sama printsiipi tuleb rakendada ka hoone ehitushankes.

Siemann toob välja, et rahastustaotluses arvestati projekteerimise kuluks ekspertide hinnangul 66 442 eurot. Hankemenetluse tulemusena kujunes projekteerimise hinnaks aga 201 000 eurot ehk hinnatõus oli kolmekordne. Pakkujate hinnatõusu põhjendus on liginullenergia nõuete rakendamine projekteerimisel.

Siemann lisab, et selline hinnatõus tõstab lähiaastatel oluliselt vallaeelarve koormust, lisaks ehitustööde
maksumust, millega me arvestanud ei ole. Sellest lähtuvalt palub Türi vald võimalust lisarahastuseks projektile meetme reservist 450 000 eurot projekti kvaliteetseks ja edukaks elluviimiseks, sh liginullenergia hoone ehitamiseks.

Mai keskel küsis ka Suure-Jaani vald ministeeriumilt tervisekeskuse rajamiseks 174 000 eurot lisaraha, põhjuseks ehitustööde hinna muutus.

Tööle asub suur hulk spetsialiste

Türi Vallavalitsus taotles Euroopa Liidu struktuurivahenditest lisarahastust projektile "Esmatasandi tervisekeskuse rajamine Türi valda". Toetuse abil rajatakse Türi linna 2019. aastaks tervisekeskuse 6-le perearstile ja 12 pereõele.

Lisaks alustab seal tegevust 3 hambaarsti koos õdedega, ämmaemand, füsioterapeut, koduõde, apteek, kirurg, otorinolarüngoloog, günekoloog, oftalmoloog koos õega, labor ja röngenikabinet ning luuakse tööruumid kiirabibrigaadile. Kogupinda on majja planeeritud ligikaudu 1 300 ruutmeetrit.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.