Tallinna Haiglasse koondub 25% eriarstiabist

Kavandatavas Tallinna Haiglas asub tööle ligikaudu 4000 töötajat ja haigla prognoositav tegevusmaht hõlmab umbes neljandikku Eestis osutatavast eriarstiabist.

Tallinna Haigla patsientidest 45% on prognoosi kohaselt pärit Tallinnast ja Harjumaalt ning 55% teistest Eesti piirkondadest. Tallinna Haigla aktiivravi kampuse tööks vajalik hoonestu kujuneb esialgsete prognooside kohaselt 100-120 tuhande m2 suuruseks ning sisaldab endas umbes 4000–4500 tööks vajalikku ravi- ja tehnoloogilist ruumi.

Uus haigla ajakohastab Tallinna praeguste keskhaiglate ravitingimused ning asendab täna keskhaiglate kasutuses olevad 50–80 aasta vanused hajali paiknevad haiglahooned.

Haigla kavandatakse kahele kõrvuti asetsevale kinnistule. Planeeritava ala suurus on 27,52 ha, millest hoonestatavaks alaks on planeeritud 21 ha. Alale on plaanis ehitada kuni 6-korruseline hoonestus.

Juulis algab Tallinna Haigla maa-ala ruumiline planeerimine.

Narva mnt 129 ja 129b kinnistute ning lähiala detailplaneeringu koostamise ning Tallinna Haigla mahulise ja ruumilise planeeringu koostamise hankele laekus tähtajaks kaks pakkumust, neist osutus edukaks ühispakkujate ConArte OÜ ja Industrius OÜ pakkumus maksumusega 220 800 eurot.

Detailplaneeringu kehtestamiseni soovib linn jõuda hiljemalt 2019. aasta IV kvartalis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.