Synlabi müük ja kasum tegid korraliku tõusu

Rainar Aamisepp, Synlabi juhatuse liige.
Rainar Aamisepp, Synlabi juhatuse liige.

Eesti suurim erakapitalil põhinev laboriteenust osutav firma Synlab Eesti OÜ teenis mullu 1,4 miljonit eurot kasumit, ettevõtte müügitulu oli ligi 16 miljonit eurot.

Aasta varem oli Synlabi kasum olnud 92 267 eurot, müügitulu 13 miljonit eurot.

Mullu teostas laborifirma ligi 6 miljonit analüüsi, analüüside valikus on umbes 5000 testi ja igal aastal töötatakse välja või võetakse kasutusele ligi 60 uut analüüsi.

Labor pakub teenust lisaks Eestile ka Soome, Leedu ja Norra turule, kokku moodustab tervishoiuteenuste eksport ligi 40% osaühingu analüüside mahust.

Valmistati ette Tallinnas asuva kesklabori laienemist ja 2017. aasta suvel kolis labor uutesse ja rohkemate võimalustega ruumidesse Veerenni tervisekeskuses.

Ettevõttes töötas aruandeperioodil töölepinguga keskmiselt 165 töötajat (2015. a – 152) ja tööjõukulud olid kokku ca 4 miljonit eurot (aasta varem 3,5 mln).

Firma tegevust juhib kaheliikmeline juhatus, kuhu kuuluvad juhatuse esimees ja kliiniline juht – Rainar Aamisepp ja Kaido Beljaev. Juhatus teeb majandusaasta aruandes ettepaneku kanda aruandeaasta kasum eelmiste perioodide jaotamata kasumisse (1 170 817 eur).

Ettevõte tegutseb oma valdkonnas alates 1995. aastast. Alates 2013. aasta juulist kuulub ettevõte Synlabi kontserni, mis on suurim inim- ja veterinaarmeditsiini ning keskkonnaanalüüside valdkonnas laboriteenuseid pakkuv organisatsioon Euroopas.

Aastal 2015 muutus ettevõtte nimi ja endise Quattromed HTI Laborid OÜ asemel võeti kasutusele emaettevõtte poolt kasutatav kaubamärk ning ettevõtte nimeks sai Synlab Eesti OÜ.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.