Uudised
Ainult tellijale

Kuhu kaob haigekassa raha?

Gerli Paat-Ahi   Foto: Mõttekoda Praxis

Kui haigekassa kulusid ei saa vähendada, siis on uudsete lahendustega võimalik nende tempokas tõus peatada, kirjutab Äripäevas Gerli Paat-Ahi mõttekojast Praxis.

Tervishoiusüsteemi jätkusuutlikumaks muutmise ja haigekassa eelarve suure miinusega on vaja kiirelt tegeleda. Haigekassa ravi rahastamise maht 2016. aastal on võrreldes 2013. aastaga kasvanud 22%. Sealjuures on ravi saanud isikute arv püsinud samal tasemel ning ravijuhu keskmine maksumus suurenenud keskmiselt 18%. Mingis osas on veidi kallinenud ka raviteenused ise, kuid peamiseks süüdlaseks on ravi saajate vanusrühmade muutus.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee