Ülikool soovib residentuuri korralduskulu tõsta

Tartu Ülikooli residentuuri korralduskulud ei ole viimase nelja aasta jooksul muutunud, jäädes 107,40 euro tasemele residendi kohta kuus. Vajalik oleks aga seda summat suurendada.

"Viimane muutus oli 2013 aastal, kui korralduskulud tõusid 104,30 eurolt 107,40 eurole (2,97%), seisab Tartu ülikooli meditsiinivaldkonna dekaani Margus Lemberi poolt sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jessele saadetud märgukirjas.

"Samal ajal on residendi palgakulud tõusnud viimase viie aasta jooksul 1299,20 eurolt 2381,10 euroni (65%). Baasasutuste korralduskulud on tõusnud 44,4% ning Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna keskmine palk on tõusnud 18,3%," seisab märgukirjas.

Residentuuri korralduskulud jagunevad praegu kehtivas halduslepingus kahte ossa:

1) ülikoolis toimuva koolitusega seotud kulud on 70,60 eurot kuus;
2) ülikooli korralduskulud 36,80 eurot kuus.

Esimene osa kuludest on seotud vahetult meditsiiniteaduste valdkondade palkadega.

"Ülikool on pidanud tagama residentuuriõppe koolitajate palgataseme – see on tähendanud palgakasvu 18,3%. Soovime, et vastav muutus kajastuks ka Sotsiaalministeeriumi ja Tartu Ülikooli vahelises halduslepingus 2018. aasta riikliku residentuuritellimuse osas. See tähendab koolitusega seotud komponendi tõstmist tänaselt tasemelt 70,60 eurot kuus tasemele 83,50 eurot kuus," selgitab Lember.

"Teine osa kuludest – ülikooli residentuuritellimuse korralduskulude katteks kasutatav raha – on olnud ülikooli jaoks pingeline teema alates 2010. aastast. Veel 2009. aasta halduslepingus oli ülikooli korralduskulude katteks ühe residentkuu kohta 2033 Eesti krooni = 129,93 eurot (ülikoolis sees jagunes see ligikaudu võrdselt koolituskuludeks ja korralduskuludeks). Sotsiaalministeeriumi initsiatiivil kärpisime ülikooli korralduskuludeks kasutatavat raha 2010. aasta lepingus väga järsult. Viimastel aastatel on ülikool korralduskulude katmisega tegelikult defitsiidis. Seetõttu peame vajalikuks tõsta ülikooli korralduskulude katteks kasutatavat raha tasemeni 47,50 eurot kuus residendi kohta (jääb madalamaks kui kümme aastat tagasi)," seisab märgukirjas.

Kokkuvõttes teeb Margus Lember ettepaneku tõsta residentuuri koolitusega seotud kulude ja ülikooli korralduskulude katmiseks kasutatava raha tasemele 131,00 eurot residendi kohta kuus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.