Haiglate liit tahab võõrarstide elu lihtsustada

Haiglate liit soovib, et võõrarstidele jäetaks mõistlik aeg kohanemiseks ja keele omandamiseks.
Haiglate liit soovib, et võõrarstidele jäetaks mõistlik aeg kohanemiseks ja...

Haiglate liit tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku võrdsustada kolmandate riikide arstide staatus kohalike arstidega juba enne lõplikku vastavuseksami sooritamist.

Haiglate liidu pöördumises seisab, et kolmandate riikide arstide registreerimine terviseametis on vajalik selleks, et tagada Eestis elutähtsa teenuse osutamise jätkusuutlikkus. Sellest tingituna peaks tervishoiuteenuste korraldamise seadus ja asjasse puutuvad rakendusaktid tagama realistlikud võimalused kolmandate riikide arstide vastuvõtmiseks ning nende hariduse ja praktiliste oskuste vastavuse võrdlemiseks. 

Seetõttu peame põhimõtteliselt vajalikuks enne kolmandate riikide arstide lõplikku vastavuseksami sooritamist võrdsustada nende staatus nii tervishoiusüsteemis tegutsemise osas kui ka finantseerimise osas Eesti (Tartu Ülikooli) residentuuris eriarsti kvalifikatsiooni omandavate arstidega. 

Tulenevalt tervise- ja tööministri määruses „Välisriigis kvalifikatsiooni omandanud isikule vastavuseksami koostamise, korraldamise ja hindamise ning tööpraktika korraldamise ja hindamise kord“ toodud nõudest sooritada teoreetiliste teadmiste test kirjalikult, eesti keeles ja residentuuuri lõpueksami tasemel, peame oluliseks võimaldada vastavuseksami sooritamist mõistliku aja jooksul alates 6 kuust kuni ajavahemikuni, mis oleks võrdne vastava eriala residentuuri kestvusega. See aeg on oluline välisriigi arstile Eesti tervisesüsteemis kohanemiseks ja keeleõppeks. 

Selleks, et tagada tervishoiuteenuste regionaalne kättesaadavus, teeme ettepaneku võrdsustada Eesti arstidega kolmandate riikide arstid, kes asuvad tööle vastavalt tervishoiuteenuste korraldamise seadusele ja vastavad lähtetoetuse taotlemise nõuetele, st võimaldada kolmandate riikide arstidel peale vastavuseksami sooritamist taotleda lähtetoetust võrdsetel alustel Eesti arstidega.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.