Suurim konkurss oli hambaarsti erialale

Tartu Ülikool
Tartu Ülikool

Tartu ülikooli meditsiinivaldkonna erialadest oli sel aastal suurim konkursse hambaarsti erialale, kus ühele kohale oli 7,5 kandidaati.

Tartu ülikool avalikustas esmased vastuvõetute nimekirjad 14. juulil ja praeguseks on ülikool vastuvõttu lõpetamas, kinnitas ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma.

Kokku võeti arstiteadusse vastu 176 üliõpilast, kellest medaliste oli 90 – avaldusi oli 629. Konkurss ühele kohale oli seega 3,6. Madalaim punktisumma, millega õppima pääses oli 83,9. Eestikeelsetel õppekavadel arvestati vastuvõtul eesti keele riigieksami tulemust ja laia matemaatika või bioloogia/keemia erialakatse tulemust.

Ingliskeelsesse õppesse võeti vastu 24 noort. Kandideeris 126, mis tegi konkursiks 5,3 kandidaati kohale. Siin olid madalaimad punktid, millega õppima pääses 74,94. Ingliskeelsel arstiteaduse õppekaval toimus vastuvõtt SAT bioloogia testi ja motivatsioonikirja alusel.
Kõik inglise keeles õppima asuvad tudengid on saabunud välismaalt – 17 Soomest, ja üks tudeng vastavalt Aserbaidžaanist, Iisraelist, Malaisiast, Norrast, Rootsist, Suurbritanniast ja Uus-Meremaalt.

Suurim konkurss oli aga hambaarsti erialale. 32 kohale oli 241 soovijat, mis tegi konkursiks 7,5 inimest kohale. Medaliste oli õppima pääsenute hulgas 7. Madalaimad punktid, millega tudengiks pääseti 85,2.

Ka proviisoriõpe oli populaarne. 36 kohale oli 152 kandidaati, mis tegi konkursiks 4,2 kohale. Medaliste oli õppima pääsenute hulgas 10 ja madalaimad punktid, millega õppima saadi, 73,3.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.