"Ortoosiskandaal" tõi trahvi 7 firmale

Sotsiaalkindlustusamet kontrollis tagasiulatuvalt kaheksa abivahendiettevõtte tehinguid perioodil 1. jaanuarist 2016 kuni 31. märtsini 2017. Järelkontrolli tulemusena avastas amet ebakõlasid 63 inimese abivahendite tehingute osas, suurusjärgus 32 000 euro eest.

Sotsiaalkindlustusamet (SKA) on tänaseks lõpetamas lepingut abivahendiettevõttega Rehort OÜ ning esitanud neile vigaste tehingute eest tagasimaksenõude summas 11 743 eurot. 

"SKA tasus talle 2016. aastal 150196,40 eurot riigipoolset osalust. Tagasinõutav summa on reaalselt tuvastatud tehingute eest. 7,82% 2016. aasta summast," kommenteeris SKA abivahendite talituse peaspetsialist Merlin Veinberg.

Ettevõtteid, kellega SKAl on leping sõlmitud, on kokku 87, neist 22 tegeleb ka üüriteenuse pakkumisega. 18 ettevõtet tegeleb erinevate ortooside ja proteesidega. Osad ettevõtted, kelle tehingute osas oli probleeme, ei tegelenud proteesidega.

"Skeem oli üldiselt selline: ettevõte esitas meile aruande, kus tehing oli tehtud selliselt, et ortoosid olid konkreetse inimese jaoks valmistatud, kuid tegelikult müüdi inimesele masstoodang, mis oli hinnalt tunduvalt odavam. Juhuvaliku teel võeti inimestega ühendust ja uuriti neilt, kas nad on abivahendi kätte saanud ning paluti inimestel saata pilte saadud abivahenditest. Samuti arvetest ja isikliku abivahendi kaardi koopiatest – sageli erinesid ka seal kajastuvad numbrid meile esitatud numbritest," rääkis Veinberg.

Seitsmele lepingupartnerile on amet esitanud leppetrahvinõude kogusummas 24 782 eurot ning vaadanud üle lepingu tingimused ja kokku leppinud põhimõtted edasiseks koostööks.

"Meie spetsialistid kontrollivad abivahendi tehinguid ka edaspidi," kinnitati SKAst.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.