Õdede huvi tervishoidu naasta on suur

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid.
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja sotsiaalministeeriumi koostöös korraldatava projekti "Õed tagasi tervishoidu" vestlustel osales sel aastal kokku 46 spetsialisti ning vestluse hindamiskriteeriumite alusel kujunenud pingerea põhjal moodustati 25-liikmeline õpperühm.

Koolist öeldi, et huvilisi oli veel rohkem, aga kõik ei vastanud kehtestatud nõuetele ja mõni huviline registreeris ennast, aga jättis vestlusele tulemata.

Riigi 2016. aasta aruandest selgub, et mullu saadi sama projekti tulemusena tervishoiusüsteemi tagasi 22 õde. Vastu võeti sarnaselt tänavusele 25.

Õppe raames viiakse läbi teoreetiline ja praktiline koolitus, mis annab võimaluse tuua tööturule tagasi õed, kes ei ole tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse kantud ja õena ei tööta. Koolitus valmistab õendussektoris pikemat aega mittetöötanud õdesid ette õe teooria- ja praktikaeksami sooritamiseks, mis annab võimaluse nende kandmiseks tervishoiutöötajate registrisse.

Õppekava täitmiseks peab õppur läbima 30 EAP mahus teoreetilise õppe ja praktika ning sooritama eksami. Õppetöö toimub tsükliõppena üle nädala kolmapäevast reedeni, vajaduspõhise eesti keele õppe puhul lisandub teisipäev keeleõppeks.

Kursus lõpeb detsembris toimuva teooria ja praktika eksamiga, mille positiivse soorituse järgselt kantakse kursuse läbija tervishoiutöötajate registrisse. Õppijatele makstakse stipendiumi, registrieksami 2017. aastal sooritamise korral on eksam kursusel osalejale tasuta.

Projekti rahastab sotsiaalministeerium.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.