Pikalt kättesaamatutelt ravimitelt võetakse müügiluba

Apteegis.
Apteegis.

Riigikogu sotsiaalkomisjonis on täna arutusel eelnõu, mille rakendumisel võivad liiga pikalt Eestis kättesaamatud ravimid jääda siin müügiloata.

Riigikogu sotsiaalkomisjon on algatanud eelnõu, millega täiendatakse ravimiseadust nii, et ravimiamet võib edaspidi tunnistada ravimi müügiloa kehtetuks, kui ravim ei ole Eestis kolme järjestikuse aasta jooksul müügiloa hoidjalt kättesaadav. Seda välja arvatud juhul, kui rahvatervise huvides on vajalik müügiluba kehtima jätta.

Eelnõu seletuskirjas seisab, et ravimiseaduse § 76 täiendamise seaduse eelnõu väljatöötamine on tingitud vajadusest kindlustada ravimite järjepidev kättesaadavus Eesti patsientidele.

Samuti on see hädavajalik meede mõjutamaks ravimi müügiloa hoidjaid tegelikkuses oma müügiloaga ravimeid turustama. "Ilma vastava sätteta puudub riigil igasugune võimalus motiveerida müügiloa hoidjaid oma ravimeid Eestis turustama," seisab seletuskirjas.

Eelnõuga viiakse ühtlasi Eesti ravimiseadus vastavusse Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivi 2001/83/EÜ artikli 24 lõikega 4.

Ka valitsus on juulis nimetatud eelnõule oma toetuse andnud. 

Eelnõu esimese lugemise järel otsustati võtta asi täiskogu päevakorda 19. septembril ja määrata muudatusettepanekute tähtajaks 3. oktoober.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.