Danilov: haigekassat peab juhtima missioonitundega inimene

Tartu Ülikooli Kliinikum SA juhatuse liige Hannes Danilov.
Tartu Ülikooli Kliinikum SA juhatuse liige Hannes Danilov.

Kliinikumi juhatuse liige Hannes Danilov leiab, et haigekassa juhatuse esimehel peab muude omaduste ja oskuste kõrval olema missioonitunnet, sest ametnikud on ühiskonnas tihti tõrjutud seisus.

Hannes Danilov pakkus välja neli kriteeriumit, mis peaksid tema arvates iseloomustama head ametnikku, kuna haigekassa juht on kõigepealt ametnik.

"Esiteks peab ta olema intelligentne, et suudaks konkreetse valdkonna ameti ära õppida, ametnikke koolitatakse meil väga üldiselt," ütles Danilov. "Teiseks peab ta olema empaatiavõimeline ja mõistma teiste muresid – suhtuma teiste muredesse nagu oleks see nende valu tema kehas."

Oluline on, jätkas haigekassa endine juht, et juhil oleks missioonitunnet, sest ametnikud on ühiskonnas tihti tõrjutud seisus. "Peab omama ka huumorimeelt, et kõige eelneva valguses rõõmsat meelt säilitada," ütles Danilov.

Haigekassa juhi hariduslik taust – meditsiiniline, majandusalane või muu – ei ole tema sõnul nii oluline. "Põhilised on ikka isiksuse omadused," lisas ta.

Haigekassa praeguse juhi Tanel Rossi ametiaeg saab septembri lõpuga läbi. Algselt oli haigekassa nõukogul plaanis asutuse uus juht ära valida 15. septembri istungil, ent koosolek lükkus edasi 25. septembrile.

Haigekassa juhatuse esimehe konkursile laekus kokku 11 avaldust, neist on sõelale jäänud kaks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.