Naistearst Tiiu Aro Tallinnat taga ei igatse

Terviseameti pikaajaline juht Tiiu Aro on nüüd Saaremaal ja sealse haigla naistearst.
Terviseameti pikaajaline juht Tiiu Aro on nüüd Saaremaal ja sealse haigla...

Terviseameti pikaaegne juht Tiiu Aro jättis sel suvel tippametniku tooli ja elu pealinnas ning asus Kuressaares tööle naistearstina.

Terviseametist lahkudes ütlesite, et on plaan kandideerida Saaremaa vallavanemaks. On see plaan endiselt päevakohane Teie jaoks?

Jaa, plaan on jätkuvalt jõus! Kandideerin Saaremaal oma erakonna nimekirja esinumbrina.

Saan ma õigesti aru, et terviseameti juhiametis olles olite kogu aeg paralleelselt ka arst? Kas vallavanema töö kõrvalt oleks soov samuti arstina jätkata?

Pärast ministriametit tõepoolest jätkasin arstina töötamist. Väikese koormusega ja ainult ambulatoorsete vastuvõttude tegemisega. Vallajuhina see pole ilmselt enam tõenäoline.

Mis põhjusel Te Saaremaale läksite? On teie juured seal kandis või motiveeris miski muu minema?

Olen Saaremaal sündinud ja kasvanud, sealt Tartusse ülikooli läinud ja mandrile jäänudki. Vanavanemate-vanemate maja on Kuressaares täiesti elamiskõlblik. Olen alati Saaremaad enda jaoks oluliseks pidanud ja pidanud plaani sinna kunagi tagasi pöörduda.

Igatsete Te Tallinna-elu taga ka? Või pigem oli see koormav aeg ja seda ust enam hea meelega ei ava?

Praegu ma veel ei igatse, sest käin siin tihti ja tegemist on palju. Aga siiski on tõenäoline, et see igatsus võib veel tulla. Oleneb, milliseks tööasjad lähiajal kujunevad. Tuleb tunnistada, et viimased aastad Terviseametis olid päris keerulised, neid ma tõesti tagasi ei igatse...

Millise koormusega Te praegu arstitööd teete Kuressaare haiglas? Võtate kuskil veel vastu?

Kuressaare haiglas olen väikese koormusega, vastuvõtt kord nädalas. Mujal ma hetkel ei tööta.

Aastaid, ka praegu, on räägitud palju sellest, et arstitöö on küll imeline ja tänuväärne, aga see toimub pidevas stressis, sest kui midagi juhtub, oled süüdi, lähed kriminaalvastutuse alla. Kui palju Te arstina sellele teemale mõtlete, et mis siis, kui see minuga juhtub?

Olen ülikooli lõpetanud palju aastaid tagasi, töötanud onkoloogia valdkonnas, ka opereeriva arstina ja juhtinud naistekliinikut. Ei saa töötada hirmu tundes. Pead andma endast parima, toetuma ka kolleegidele. See tähendab, et ei mõtle.

Mis Teie jaoks naistearsti töö puhul kõige enam meeldib ja mis kõige enam võib-olla meelehärmi tekitab?

Naistearsti elukutse valisin seetõttu, et selles piisavalt kirurgilist tegevust. Sünnitusabi ei ole olnud mulle eriti südamelähedane, küll aga naistehaiguste, sh kasvajate diagnoosimine ja ravi. Meelehärmi ei tunne, võib-olla seetõttu, et töötan väikese koormusega.

Kuidas Teile tundub, mis Eesti tervishoius hetkel see kõige suurem probleem on, mille lahendamine võib-olla annaks võimaluse harutada lahti ka muud sõlmed?

Minu arvates on suurim probleem juhtimine ja ebapiisav koostöö erinevate ametkondade vahel. Otsused ei ole alati piisavalt arusaadavad. Haigekassasse tõstetakse riigieelarvest kiirabi, vaktsiinide hankimise jm vahendeid. Eks me näe, kas ja mis sellest paremaks saab. Ja oluline ka see, mida haigekassa juhi valimine endaga kaasa toob.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.