Kohtupsühhiaatria ekspertiisi keskusele otsitakse kohta

Riik otsib ohutut kohta, kus vägivallakuritegudes kahtlustatavatele kohtupsühhiaatrilist ekspertiisi teha, sest tavahaiglad pole selleks piisavalt turvalised.
Riik otsib ohutut kohta, kus vägivallakuritegudes kahtlustatavatele...

Riik otsib ohutut kohta, kus vägivallakuritegudes kahtlustatavatele kohtupsühhiaatrilist ekspertiisi teha, sest tavahaiglad pole selleks piisavalt turvalised.

Seni on vägivallakuritegudes kahtlustatavad saadetud muu hulgas Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliinikusse, kuid kuriteos kahtlustatavad ja ravimiteta inimesed võivad nii personalile kui teistele patsientidele ohtlikud olla, kirjutas ERR.

"Oleme kursis ja probleemi justiitsministeeriumiga arutanud, aga õigusloomeliselt ei ole sellega kuhugi jõudnud," rääkis sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Ingrid Ots-Vaik.

Kui inimene vahi alla võetaks, mitte ei paigutataks haiglasse, peaks ta minema arestimajja ning hilisem jälgimine võiks toimuda Tartu Vangla psühhiaatriaosakonnas. Tihtilugu seda aga ei tehta.

Ots-Vaik toob näite Rootsist, kus üks ekspertiisiosakond oli tehtud raviteenuse osutamisest eraldi. "Seal oli viis kohta ja terve meeskond peal, kes tegeles patsiendi jälgimisega."

Kiirema lahenduse saaks Tartust. Prokuratuur taotleks inimese vahi alla võtmise, kohtuekspert teeks esmase hindamise arestimajas ja kui on vaja pikemat jälgimist toimuks see Tartu vangla psühhiaatriatalituses. Seda aga ei tehta, sest kui kuritegu on toimunud Tallinnas ja menetlus toimub Tallinnas, peaks menetleja sõitma Tartusse.

Pikemalt loe uudist ERRi uudisteportaalist!

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.