Täna lehes: Pudrumägede mõru maitse

Head lugemist!
Head lugemist!

Tänase lehe luubiloos kirjutame, et raha teenimine välismaal tähendab arstidele enamasti eraldatust perest ja sõpradest ning koduigatsust. Tuntud arstid räägivad sel teemal oma loo.

Arvamused

Täiendav raha vajab häid kokkuleppeid. Aasta lõpus seisavad tervishoiuametnikud ja haiglajuhid raske ülesande ees leppida kokku, kuhu oodatavad lisamiljonid peaks täpselt minema. Pärast tuleb loomulikult mõõta ka seda, kas raha saab mõistlikult kasutatud, kirjutab haiglate liidu juht Urmas Sule.

Koostöö ja mõtestatus. Terviseameti uus peadirektor Merike Jürilo selgitab ameti märksõnu ja eesmärke. Näiteks järelevalve peab olema suunatud ohu väljaselgitamisele ja ennetamisele. 

Uudised

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse ütleb Meditsiiniuudistele antud intervjuus, et
tervishoiu rahastamisega on kõik kontrolli all – plaanid ja numbrilised näitajad on jätkuvalt samad, mis aprillis osapooltele välja käidud.

Haigekassa on alustanud lepingute sõlmimist esimeste tervisekeskuse staatusesse pürgivate perearstikeskustega. Uued lepingud pakuvad keskustele hea võimaluse arenguks ning senise töö hindamiseks.

Fookuses

Süda

Eesti haiglate koostöö Helsingi Ülikooli Keskhaigla siirdamiskeskusega on PERHi kardiokirurg Günter Taali sõnul praegu väga hea. Kohe saab Eesti Scandiatransplandi täisliikmeks, mis tähendab, et ka eestlased saavad Põhjamaadest doonororganeid.

Ravimid

Saksamaa Tervishoiu ja Sotsiaaluuringute Instituudi aruande kohaselt võivad geneerilised ravimid aidata vähendada Euroopa riikide tervishoiukulude eelarvet.

Gripp

Tänavusel gripihooajal saab ka Eestis vaktsineerida uudse, neljavalentse gripivaktsiiniga. Võtame selle kasutusele samal ajal Soomega. Mille poolest uus erineb senisest? Küsimustele vastab Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonhaiguste arst Pille Märtin.

Palliatiivravi

Hiljuti Pittsburghi Ülikooli Meditsiinikooli teadlaste poolt läbi viidud uuring on näidanud, et rasket haigust põdevatel inimestel, kes saavad palliatiivravi, on parem elukvaliteet ja vähem sümptomeid, võrreldes nendega, kes seda ei saa.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.