Retseptiõiguse on saanud 90 õde

Huvi retseptiõiguse vastu on õdede hulgas väga suur ning retseptiõiguse saamiseks vajalik kliinilise farmakoloogia täienduskoolitus kindlasti jätkub, kinnitas kursuse koordinaator, TÜ polikliiniku ja peremeditsiini õppetooli juht professor Ruth Kalda.

Nimetatud täienduskoolituse on lõpetanud kolm kursust pereõdesid. Terviseamet on septembri alguse seisuga registreerinud 90 osalise retseptiõigusega õde. 

“Huvi on jätkuvalt suur ja me jätkame, aga kuna koolitus on mahukas, siis ei jõua seda rohkem teha kui õppeaastas ühe kursuse,” rääkis prof Ruth Kalda. Ta lisas, et kursus on väga intensiivne ning vahepeal on õppuritele ette nähtud ka jõulu- ja aastavahetuse puhkus.

Kursus on õppetooli juhi sõnul siiani sama olnud ja olulisi muudatusi ei ole tehtud. “Kuna tagasiside on olnud ikka positiivne, ehk et on omandatud palju uusi ja vajalikke teadmisi, siis pole seni muudatusi ka vajalikuks pidanud,” selgitas Kalda.

“Tagasisidena on ka öeldud, et on raske ja intensiivne kursus, palju on erinevaid ülesandeid ja arutelusid, aga nii see peakski olema,” ütles ta. “Ravimite väljakirjutamine pole vaid pelgalt ravimi väljastamine, see on ikka palju suurem ja vastutusrikkam toiming,” lisas Kalda.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.