Alliku ja Kilgi kohtuotsus lükkus edasi

Kohus
Kohus

Harju maakohus pidi algselt täna tegema otsuse regionaalhaigla eksjuhi Tõnis Alliku ja haigla endise IT-juhi Marko Kilgi süüasjas.

Otsuse kuulutamine lükati maakohtus edasi 26. oktoobrile.

Tõnis Allikut ja Marko Kilki süüdistatakse mõlemat KarS § 293 lg 2 p 1, 3 (al 01.01.15 KarS § 294 lg 2 p 1, 3) ja KarS § 201 lg 2 p 3, 4 järgi. 

Riigiprokuratuur süüdistab Allikut ja Kilki korduvas pistise võtmises (KarS § 293) ja omastamises (KarS § 201).

Kohtuprotsess Põhja-Eesti Regionaalhaigla eksjuhi Tõnis Alliku ja IT-juhi Marko Kilgi üle algas selle aasta 10. aprillil. Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus taotles mai lõpus Harju maakohtus Tõnis Allikule ja Marko Kilgile tingimisi vangistusi.

Evestuse hinnangul tuleb Allikule mõista tingimisi kaheaastane vangistus kolmeaastase katseajaga ja Kilgile tingimisi ühe aasta ja kaheksa kuu pikkune vangistus kahe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga, kirjutas ERR mais.

Samuti taotles Evestus Allikule lisakaristusena kolmeks aastaks juhtival kohal töötamise keelu kohaldamist ning Kilgile sarnast keeldu kaheks aastaks.

Kaitsja Margus Kurm leidis kohtuvaidluses, et nii Allik kui Kilk tuleb kogu süüdistuse ulatuses õigeks mõista.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.