Võrgustumisega on aeg maha võetud

Sotsiaalministeeriumi ootus lähiajaks on, et seni tekkinud „võrgud“ TÜ Kliinikumi ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla ümber saaksid kenasti toimima ja tekkiv kogemus võtta seejärel aluseks uute võrgustmisel.
Sotsiaalministeeriumi ootus lähiajaks on, et seni tekkinud „võrgud“ TÜ...

Sotsiaalministeeriumi ootus lähiajaks on, et seni tekkinud „võrgud“ TÜ Kliinikumi ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla ümber saaksid kenasti toimima ja tekkiv kogemus võtta seejärel aluseks uute võrgustumisel.

Regionaalhaigla ja Rakvere haigla vahelise lepingu eesmärk on parandada ravi kättesaadavust patsientidele, tagada tervishoiuteenuste kvaliteet ja kasutada efektiivsemalt selleks vajalikke raviressursse.

PERH on osaluse omandamise kaudu võrgustanud kolm üldhaiglat. Miks suurhaigla Rakvere haiglat ei võrgusta? 

"Oleme edasise võrgustumise osas suhelnud sotsiaalministeeriumiga ja näeme, et hetkel on periood, kus edasi tuleks koostööd vaadata partnerluse võtmes," ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. "Arendame koostööd ja sellest johtuvalt teeme nii Rakvere haigla kui ka ministeeriumiga edasisi ühiseid otsuseid," lisas ta.

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel lisas, et ministeeriumi ootus lähiajaks on see, et senini tekkinud "võrgud" Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla ümber saaksid keskenduda koostöösuhete sisulisele arendamisele. "Nii et saaksime tõesti näidata võrgustamisest tekkivat tulemust nii inimeste paremas ravis kui ka haiglate töös. Siis on tekkinud kogemust parem kasutada järgnevate võrgustamiste planeerimisel," sõnas Koppel.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.