Eestist sai Põhjamaade Hemofiilia Nõukogu liige

Ines Vaide ja Edward Laane koos Põhjamaade Hemofiilia Nõukoja esinaise Fariba Baghaeiga Sahlgrenska Ülikoolihaiglast.
Ines Vaide ja Edward Laane koos Põhjamaade Hemofiilia Nõukoja esinaise Fariba...

Eesti on alates septembrist ametlikult Põhjamaade Hemofiilia Nõukoja (Nordic Hemophilia Council) liige, Eestit esindavad nõukojas Regionaalhaigla hematoloogid Edward Laane ja Ines Vaide.

Eeltöö Põhjamaade Hemofiilia Nõukojaga liitumiseks kestis kaks aastat ja toimus Maailma Hemofiiliaföderatsiooni kaksikkeskuse Tallinn-Helsingi raames. Kaksikkeskuse projekti juhivad dr Edward Laane ja prof Riitta Lassila Helsingi Ülikooli Keskhaiglast, kirjutas PERHi siseleht.

"Mul on hea meel tõdeda, et meie aastatepikkune töö on lõpuks vilja kandunud. Meie liikmelisus sai teoks ainult tänu kaksikkeskuse meeskonna, eelkõige dr Ines Vaide suurele tööle ning meie koostööpartneri Helsingi Ülikoolihaigla hemofiiliakeskuse arstide prof Riitta Lassila, dr Anna-Elina Armstrongi  ja Põhjamaade Hemofiilia nõukoja esinaise dr Fariba Baghaei tugevale toetusele," ütles dr Edward Laane.

Põhjamaade Hemofiilia Nõukogu koondab Põhjamaade – Rootsi, Taani, Norra, Islandi ja Soome hemostaasi tipp-spetsialiste. Eesti on esimene riik, kes võeti vastu  väljastpoolt traditsioonilisi põhjamaid. Meie liikmelisus avardab meie jaoks hemofiilia  alast koostöövõrgustikku Euroopas. Järgmisel aastal oodatakse uut Põhjamaade Hemofiilia ravijuhist ja  Eesti soovib osaleda põhjamaade akadeemilistes ning kliinilistes uuringutes. Hetkel on planeerimise faasis inhibiitoritega patsientide retrospektiivne uuring. "Usume, et meie tegevus Põhjamaade Hemofiilia Nõukojas parandab ka Regionaalhaigla patsientide ravi, käsitlust ning lõppkokkuvõttes kõigi hemofiiliahaigete elukvaliteeti," lisas dr Laane.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.