Radioloogid: erandeid ei tohi kergekäeliselt teha

Röntgenuuringu pildid.
Röntgenuuringu pildid.

Küsimusele, kas ja mis tingimustel maal üksi tegutsev perearst saaks radioloogilisi uuringuid teha, vastas Eesti Radioloogia Ühing asepresident Martin Reim.

Martin Reim: "Radioloogia erialast pädevust hindab Eesti Radioloogia Ühingu juures tegutsev pädevuse hindamise komisjon. Radioloogia erialase pädevuse omandamine saab olla võimalik ainult residentuuri läbimisel. Samamoodi on ainult residentuuri läbimisega võimalik omandada perearsti pädevus, mõne kirurgilise eriala pädevus, sisehaiguste või günekoloogia ja sünnitusabi erialane pädevus jne - spetsialiseerumisel on sisuline põhjus ning kvaliteedis järelandmiste tegemise juures on kannatajaks patsient.
Nagu meie seisukohas ohutuse juures kirjas ka on, siis ioniseerivat kiirgust kasutavad uuringud on bioloogist kude kahjustava toimega, kus iga uuringu teostamisel tuleb kaaluda saadava kasu ja potentsiaalse kahju suhet. Selle pärast ei tohi kergekäeliselt suhtuda võimalike erandite tegemisse, mis sisuliselt on vastuolus patsiendi ohutuse ja kvaliteetse arstiabi osutamise põhimõtetega. 
Oleme sel teemal ka Eesti Perearstide seltsiga suhelnud ning seda ühiselt prioriteetseks teemaks pidanud. Võtmesõna on koostöö."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.