Lepingute sõlmimised tervisekeskustega on alanud

Lasnamäe Medicumi hoone.
Lasnamäe Medicumi hoone.

Haigekassa on alustanud lepingute sõlmimist esimeste tervisekeskuse staatusesse pürgivate perearstikeskustega. Uued lepingud pakuvad keskustele hea võimaluse arenguks ning senise töö hindamiseks, leiab Medicumi juhatuse esimees Tõnis Allik.

Võimalust esitada taotlus tervisekeskuseks saamiseks oli 12. septembri seisuga kasutanud viis taotlejat. 21. sept said kaks neist ka lepingu, kinnitab haigekassa esindaja Liis Hinsberg.

"Kui taotlus esitada jooksva kuu 10. kuupäevaks, siis taotluse positiivse otsuse korral sõlmitakse leping järgmise kuu 1. kuupäevast alates. Tervisekeskusega seotud koodid (teenuste eest tasumiseks) on juba täna kehtivas TTLis olemas," räägib Hinsberg, et taotluse heakskiitmisel ei pea lepingut kaua ootama.

Üheks kahest tervisekeskusest, mis on saanud haigekassa heakskiidu, on Medicum. Teiseks keskuseks on Meditsiiniuudiste andmetel Anneli Talvikule kuuluv tervisekeskus Sinu Arst.

Võimalus tehtut hinnata
Artikli valmimise ajal ei olnud Medicumi juhi Tõnis Alliku sõnul Medicumil veel tervisekeskuse lepingut sõlmitud, kuid teate vastava taotluse heakskiitmisest olid nad haigekassalt saanud. Medicumi Perearstikeskuses on Alliku sõnul paljud nõuded olnud täidetud juba varasematest aegadest. "Meil on suure nimistute arvuga keskus, mis võimaldab tööd paindlikumalt organiseerida. Seda nii asenduste, kui ka intensiivsemate tööperioodide puhul. Kõik Medicumi kliinikud on juba palju aastaid olnud avatud 8.00-20.00, mis pakub paindlikust nii patsientidele kui töötajatele," toob Allik välja. Ta selgitab ka, et lisaks muule on juba rohkem kui aasta osutanud perearstikeskuses ka ämmaemanduse ja füsioteraapia teenuseid, kuigi need teenused on neil kogu aeg kättesaadavad olnud ka eriarstiabi kaudu.

Ka ruumide arvu ja pinna suuruse osas on Alliku sõnul tervisekeskusele märksa kõrgemad nõuded. Ruumid ümberkorraldamise toobki ta välja kõige suurema ja ka kulukama muudatusena.

"Tegutsemine ruumilises kitsikuses on olnud keskuse arengut piiravaks faktoriks. Minu üheks esimeseks suureks tööks saigi ruumide vajaduse kaardistamine ning mõningane ümberkorraldamine eriarstiabi poolel, mille tulemusel suutsime saavutada kõrgendatud nõuetele vastava standardi perearstikeskuses," selgitab Allik. "Töötajate ümberpaigutamine tekitab alati emotsioone, aga õnneks said kõik pingutuse eesmärgist aru ja remondiprogramm kujunes ka märkimisväärseks," kinnitab Allik.

Mida aga annab nii patsiendile kui ka Medicumile tervisekeskuse leping? "Esiteks on see väljaspoolt tulnud tunnustus ja hinnang vastavusele teatavale standardile ning tõstab väärikust. Annab majanduslikku kindlust teha oma tööd veelgi paremini, katsetada uusi asju, investeerida töötajatesse, sisustusse, infosüsteemidesse. Töötajatest kiirgav soov pidevalt areneda annab kindlasti positiivse impulsi ka patsientidele - optimism on nakkav," loetleb Allik. Ta lisab, et teenuste osas on ehk peamiseks muutuseks pereõdede, ämmaemandate ja füsioterapeutide teenuste kättesaadavuse suurenemine. 

Allik lisab, et ta tahab tunnustada nii Perearstide Seltsi kui haigekassat, et esmatasandi arstiabi arendamine on saanud üheks tervishoiu prioriteediks ja tulemused on reaalsed. "Tervisekeskuse staatuse saavutamine ei tähenda kaugeltki lõpptulemust, pigem annab see kohustuse praksiste toimimise uuesti läbimõtlemiseks," leiab Allik.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.