Valimiste valvurid on saanud kaebused Sule ja Sillandi kohta

Urmas Sule
Urmas Sule

Valimiste valvurid on saanud kaebusi Pärnu haigla juhi Urmas Sule ja Narva haigla juhatuse liikme Olev Sillandi kohta, kes on soovitanud haigla töötajatel enda poolt hääletada.

Reformierakonna nimekirjas kandideeriv SA Pärnu haigla juhatuse esimees Urmas Sule kutsus haigla töötajad tööajast kokku ja soovitas neil hääletada valimistel enda poolt, teatas hea valimistava valvur Alari Rammo.

"Pärnu kohta oli selline info, et haigla juht Urmas Sule olevat kokku kutsunud koosolekud haigla igas osakonnas inimeste tööajast, kus ta seletas personalile, miks on haiglale kasulik kui just tema volikogusse saab. Lisaks jagas ta seal kampaania materjale," ütles Rammo ERR-i raadiouudistele.

Sellekohane kaebus laekus hea valimistava valvuritele kümnekonna päeva eest.

Haiglajuht ei eita

Urmas Sule ei eitanud, et ta haiglas töökoosolekutel oma kandideerimisest on rääkinud. 

"Pärnu haiglas on paika pandud selline kord, et need inimesed, kes haiglas töötavad ja kandideerivad suhtlevad oma kolleegidega ja selleks kasutame tavapäraseid koosoleku praktikaid. Selleks eraldi koosolekuid ei korraldata ja seda tehakse tavaliste koosolekute praktikate raames. Ja ausalt öeldes seda kuidagi teistmoodi paremini teha võimalik pole," rääkis Sule.

Haiglajuhi sõnul näeb asi välja nii, et kas tema või mõni teine kandideeriv töötaja informeerib, miks ta seda teeb ning seejärel esitavad inimesed täpsustavaid küsimusi. 

"Haigla juhina ma mitte ainult ei informeeri haigla töötajaid, et ma kandideerin Pärnu linnavolikogu liikmeks, vaid informeerin kõigist oma ja juhatuse tegemistest. Ma ei tee seda iga nelja aasta tagant, vaid iganädalaselt. Suhtlus oma haigla töötajatega on tavapärane juhtimise instrument."

Sule sõnul muutuks olukord pikantseks siis kui kandideeriks raviarst. 

"Siis saab keeruline olla öelda, et raviarst ei tohiks patsientidele oma valimisprogrammist rääkida. Seda on palju keerulisem kontrollida kui seda, et asutus peaks kinni oma igapäevasest juhtimispraktikast."

Teine kaebus Narvast

Teine kaebus laekus valimiste valvurile täna ja see puudutas valimiskampaania tegemist Narva haiglas Keskerakonna nimekirjas kandideeriva SA Narva Haigla juhatuse liikme Olev Sillandi poolt.

"Narva haigla juht Olev Sillandi kohta tuli info, et tema on ka abikaasa appi võtnud. Näpus on arstide nimekiri ja igaüks kas just peab, aga tungivalt soovitatakse panna sinna allkirjaga kinnitus, kelle poolt hääletada ja loomulikult on see nende ülemus," sõnas Rammo. Rammo sõnul on politseid informeeritud ja nad on lubanud mõlema juhtumiga tegeleda.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.