Allkirjad all: HPV vaktsineerimine algab 2018

Eestis hakatakse vaktsineerima 12-aastaseid ning esimesel kahel aastal ka 13-14-aastaseid tütarlapsi.
Eestis hakatakse vaktsineerima 12-aastaseid ning esimesel kahel aastal ka 13-14-...

Sotsiaalministeerium sõlmis lepingu inimese papilloomiviiruse vastase vaktsiini ostmiseks ja immuniseerimisega alustatakse alates tulevast aastast.

"Eesti on üks viimaseid Euroopa Liidu riike, kus tüdrukute HPV-vastast vaktsineerimist ei tehta, ehkki rahvusvahelised uuringud kinnitavad, et õigeaegne vaktsineerimine aitab ära hoida 86–100 protsenti võimalikest vähijuhtudest," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Seetõttu pean väga oluliseks, et tulevast aastast hakkame ka Eestis pakkuma tasuta HPV-vastast vaktsineerimist.“

Riigihankel tunnistati edukaks AS Oriola pakkumine HPV-vaktsiinile Gardasil 9. Vaktsiin pakub kaitset 9 erineva HPV viiruse tüve eest, mis põhjustavad nii emakakaelavähki kui muude paikmetega vähki, aga ka suguelundite tüükaid. Gardasil 9 vaktsiin on kasutusel paljudes ELi liikmesriikides.

Vaktsiinivaru soetatakse kaheks aastaks ja lepingu kogumaksumus on 1,8 miljonit eurot.

Eestis on emakakaelavähki haigestumine ja suremus Euroopas üks suuremaid. Haiguse tagajärjel sureb Eestis igal aastal keskmiselt 70 naist ja naiste pahaloomulistest kasvajatest on emakakaelavähk esinemissageduselt viiendal kohal.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.