Haigekassa nõukogu saab kaks alalist komisjoni

Sotsiaalministeerium on eelnõu ettevalmistamisel näinud ette, et tervisesektori kõigi osapoolte ühetaoliseks kaasamiseks nõukogu otsustusprotsessidesse ja ravikindlustuse arendamisse moodustab nõukogu kaks alalist komisjoni - ühe riikliku ravikindlustuse strateegilist arengut puudutavate küsimuste arutamiseks ning teise komisjoni tervishoiuteenuste loetelu ja piirhindade arutamise jaoks.

Alaliste komisjonide kaudu on võimalik tulevikus kaasata tervisesektori osapooli haigekassa töösse senisest võrdsemalt. Kõigil tervishoiusektori esindajatel tekib võrdne võimalus esitada oma seisukoht nõukogule, mille alusel kujundab nõukogu oma seisukoha.

Komisjonidesse peaksid kuuluma tervishoiu valdkonna eriala- ja kutseorganisatsioonide ühendused ning valdkonnaga seotud huvigruppide esindusorganisatsioonid. Näitlik loetelu tervisevaldkonna koostööpartneritest: Eesti Haiglate Liit, Eesti Arstide Liit, Eesti Perearstide Selts, Eesti Õdede Liit, Eesti Ämmaemandate Ühing, Eesti Eratervishoiuasutuste Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit, Ravimitootjate Liit, Eesti Apteekide Ühendus, Eesti Apteekrite Liit, Lastekaitse Liit. Eelnõu näeb ette, et komisjonid moodustab haigekassa nõukogu Eesti Haigekassa seaduse ja haigekassa põhikirja sätete alusel. Komisjonide moodustamise otsustes määratakse kindlaks komisjoni staatus, tegevuse eesmärk, liikmed, õigused ja kohustused ning komisjoni töös osalevate isikute tasustamise kord.

Komisjonide moodustamine ei ole haigekassale uus tegevus. Praegu on nõukogu eelnimetatud sätete alusel moodustanud auditi komitee, mille eesmärk on haigekassa siseauditi tegevuse üle järelevalve tegemine, et kontrollida haigekassa raha ja vara heaperemehelikku kasutamist. Vajadusel teeb auditi komitee ettepanekuid haigekassa juhtimise ja järelevalve tõhustamiseks. Auditi komitee tegutseb Eesti Haigekassa nõukogu poolt kinnitatud põhimääruse alusel.

Eelnõus on seaduse muudatuse jõustumise tähtajaks kavandatud 1. jaanuar 2018. Praegu vaatame läbi eelnõule esitatud muudatusettepanekuid ning teeme vajadusel eelnõusse parandusi. Seaduse lõplik jõustumise tähtaeg sõltub sellest, millal jõutakse eelnõu Riigikogule esitada, kui kiiresti seda Riigikogus menetletakse ja millal see Riigikogus vastu võetakse.

Lisa kommentaar

  • Ülle Jordan, sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna peaspetsialist

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.