Laane: Toetan inimkeskset tervishoidu

Rain Laane, haigekassa uus juht.
Rain Laane, haigekassa uus juht.

Eesti Haigekassa peamine eesmärk on tagada inimestele arstiabi ja ravikindlustushüvitiste kättesaadavus ning turvatunne võimalike terviseprobleemide tekkimisel.

Sellest lähtudes on minu jaoks prioriteet seada inimese ehk patsiendi huvid esikohale kogu protsessis ja süsteemis. Toetan täielikult inimesekeskset tervishoidu.

Koostöö ja hoolivus. Põhiväärtused, millest haigekassa meeskond oma töös lähtub, on edumeelsus, hoolivus ja koostöö. Annan endast parima nende väärtuste rakendamisel nii igapäevatöös kui ka oluliste muutuste juhtimisel organisatsiooni siseselt ja koostöös kõikide haigekassa partneritega.
Eelkõige soovin anda oma panuse ausa, korruptsioonivaba ja läbipaistva haigekassa arendamisse. Seda saab teha läbi tulemusliku koostöö nii maja sees kui ka heade väliste partneritega.

Lisaks on oluline panustada haigekassa inimestesse, võimaldades neil õppida, pakkudes arenemisvõimalusi, koolitusi, julgustades meeskonnatööd ning tervitades iga üksiku töötaja initsiatiivi.

Haigekassa peab lisaks inimestele raviteenuste kättesaadavuse tagamisele täna mõtlema ka tuleviku peale – kuidas tagada kogu süsteemi jätkusuutlikkus? See on aktuaalne küsimus mitte ainult Eestis, vaid ka rahvusvahelisel tasandil. Plaanin panustada Eesti tervishoiuteenuste osutajate digitaalsesse transformatsiooni, mis võimaldab lähiaastatel saavutada märkimisväärse kokkuhoiu tänu tehnoloogia laiemale kasutamisele.

Loodan lisaks paremale rahaliste vahendite juhtimisele sellega aidata kaasa ka teenuste kättesaadavuse parandamisele.

On oluline arendada tänast ostumudelit, muutes selle terviklikumaks, rohkem orienteeritumaks ravitulemusele ja paindlikumaks partneritele.

Rahastamine. Jätkuvalt on aktuaalne ravikindlustuse rahastamise jätkusuutlikkus. Pean vajalikuks perioodilist ravikindlustuse pikaajalise prognoosimudeli uuendamist ning viia ellu jätkusuutlikkuse programmi tegevusi koostöös valitsuse, tervishoiuekspertide, teenuseosutajate ning tervishoiupoliitika kujundajatega.

Kogu seda arengut ja arendusi saadab läbipaistev ja avatud kommunikatsioon – nii meie tänased otsused kui ka tulevikunägemus saavad olema selged ja arusaadavad meie 1,3 miljonile inimesele.

Kolumn ilmus 24. oktoobri Meditsiiniuudiste lehes.

Lisa kommentaar

  • Rain Laane
    Eesti Haigekassa juhatuse esimees

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.