Meedikutele antakse ID-kaardi uuendamisel eelis

Et tagada e-riigi toimimine, saavad 3.-5. novembrini ID-kaardi sertifikaate kauguuendada ainult inimesed, kes peavad kasutama ID-kaarti oma töös eriti aktiivselt, näiteks arstid ja apteekrid.

"Neid inimesi on umbes 35 000. Nende hulgas on arstid, riigi õigusvaldkonna töötajad ning perekonnaseisutoiminguid tegeva inimesed, keda teenindatakse ka PPA teenindusbüroos eelisjärjekorras," ütles peaminister Jüri Ratas "Aktuaalsele Kaamerale".

Küsimusele, kuidas need 35 000 inimest välja valitakse ja kuidas neid nende eelisseisust teavitatakse, selgitas PPA peadirektor Elmar Vaher, et seda tehakse otseteavituse teel.

"Me oleme suhelnud erinevate valdkondade IT-töötajatega, et luua näiteks meditsiinis neile arstidele võimalused, kes on tööl nädalavahetusel. Võtsime ette sihtgrupi, kes viimase kolme kuu jooksul on vähemalt 100 korda kasutanud ID-kaardi põhiseid e-toiminguid. Nende hulgas on aga palju ka neid, kes juba on oma kaardi sertifikaadid ära uuendanud."

OLULINE: Valitsus otsustas eile õhtul, et turvariskiga ID-kaartide sertifikaadid peatatakse muutunud ohuhinnangu tõttu juba täna, 3.11 õhtul ning tervishoiusektori alternatiivplaani ei käivitata.

Tervishoiu e-teenuste toimimiseks tagatakse tervishoiutöötajatele 3.-5. novembrini sertifikaatide uuendamine eelisjärjekorras ning PPA avab nädalavahetusel lisaks viies suurhaiglas arstidele, õdedele ja apteekritele mõeldud ajutise teeninduspunkti.

Kauguuendamise eelisjärjekord on tervishoiutöötajate jaoks avatud reedel, 3.11 kella 12. kuni 5.11 kella 23.59. Eelisjärjekorras on lisaks tervishoiutöötajatele ka õigusvaldkonna töötajad ja perekonnaseisutoiminguid tegevad inimesed. Teised ID-kaardi omanikud sel ajavahemikul sertifikaate uuendada ei saa.

Tervishoiutöötajad, kellel kauguuendamine ei õnnestu, saavad sertifikaatide uuendamise teha Politsei- ja Piirvalveameti piirkondlikes esindustes või ajutistes teeninduspunktides Tartu Ülikooli Kliinikumis, Pärnu Haiglas, Ida-Viru Keskhaiglas (avatud ainult 4.11), Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Ajutised teeninduspunktid on haiglates avatud sel laupäeval ja pühapäeval kell 10-15.

Turvanõrkusega ID-kaartide sertifikaadid suletakse reedel, 3.11 kell 24.00.

Pärast seda saab sertifikaate kauguuendada 31. märtsini 2018. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.